Zaledwie 4 proc. spółek z warszawskiego parkietu deklaruje pełną zgodność z Dobrymi Praktykami 2016 - wynika z raportu na temat stanu ładu korporacyjnego w Polsce PwC.

Czego potrzebuje polski rynek 15 lat po wprowadzeniu pierwszych zasad Dobrych Praktyk spółek notowanych na GPW? Na to pytanie będą dziś szukać odpowiedzi uczestnicy VII Dorocznej konferencji Forum Rad Nadzorczych organizowanej przez GPW, PwC i SEG. Dziennik Gazeta Prawna i Forsal.pl są partnerami medialnymi wydarzenia.

Wystąpienie inauguracyjne podczas konferencji wygłosi Paweł Gruza, podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów. Poznamy też ranking spółek deklarujących najniższy i najwyższy poziom niezgodności z Dobrymi Praktykami 2016. W panelach dyskusyjnych udział wezmą przedstawiciele komitetu konsultacyjnego GPW ds. ładu korporacyjnego, inwestorzy, przedstawiciele rad nadzorczych i zarządów spółek. Gość specjalny Fredy Hausammann, szef Amrop Executive Search ze Szwajcarii, opowie o zasadach komponowania idealnej rady nadzorczej na rynkach rozwiniętych oraz o kluczowej roli komitetu nominacji i wynagrodzeń.

Weź udział online i obejrzyj transmisję żywo. Kliknij poniżej: