Trump podpisał ustawę JUST w sprawie zwrotu mienia ofiar Holokaustu

10 maja 2018, 07:31 | Aktualizacja: 10.05.2018, 08:25
Źródło:PAP
biały dom

biały domźródło: ShutterStock

Prezydent USA Donald Trump podpisał ustawę o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today - JUST), dotyczącą restytucji mienia ofiar Holokaustu - podał na swej stronie internetowej Biały Dom.

Reklama

Komentarze (43)

  • Zdziwiony(2018-05-10 08:05) Zgłoś naruszenie 14611

    Proponuje teraz wysłać do Izraela masowiec z cegłami ze zrujnowanej przez Niemców Warszawy, oczywiście z rachunkiem za transport !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • POlska(2018-05-10 08:06) Zgłoś naruszenie 1018

    Znowu nas zdradzili zdradził sojusznik. Ostatni polski rząd w POlsce był w 1939 roku.

    Odpowiedz
  • Trudne Sprawy(2018-05-10 08:21) Zgłoś naruszenie 586

    Nie siedzę w temacie ale zdaje się chodzi o to że USA chcą aby kraje o systemie prawnym opartym o Kodeks Napoleona czyli stosujące dziedziczenie tylko w przypadku krewnych w linii prostej , zmusić aby podlegały wstecz anglosaskiemu systemowi dziedziczenia przez wszelkich krewnych.W systemie napoleońskim, brak potomków w linii prostej oznacza przejście spadku na rzecz Skarbu Państwa.Dotyczy taka zasada(napoleońska) wszystkich obywateli bez względu na narodowość. Trudno mówić że jest niesprawiedliwa. Ofiarom niepodobna zadośćuczynić bo nie żyją.Bez względu na narodowość.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Czesław(2018-05-10 08:22) Zgłoś naruszenie 7310

    Tytuł jak zawsze manipuluje. BEZPOTOMNYCH ofiar Holokaustu. Rozwiązanie prawne nie znane na świecie.

    Odpowiedz
  • John(2018-05-10 08:52) Zgłoś naruszenie 841

    Zostalismy zdradzeni przez USA o swicie.

    Odpowiedz
  • goj(2018-05-10 09:00) Zgłoś naruszenie 651

    Antysemityzm rośnie jak w latach 30-tych. Koniec będzie podobny?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Działanie wbrew interesom USA(2018-05-10 09:29) Zgłoś naruszenie 6013

    USA nie zdają sobie sprawy, jak bardzo podpisanie ustawy JUST osłabia pozycję Amerykanów w Polsce. To działanie wbrew interesom USA, bo tracą zaufanie Polaków.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • chlopaki z NY(2018-05-10 09:45) Zgłoś naruszenie 537

    Ponoć chłopaki z tej organizacji wyceniają roszczenia wobec Polski na skromne 300 miliardów dolarów.Kupią sobie jeszcze większe jachty i domy w Hampton.

    Odpowiedz
  • niestety(2018-05-10 09:45) Zgłoś naruszenie 1099

    Prężna firma Holokaust nawet 150 lat po wojnie będzie dochodowa, gdyż od samego początku miała świetnie ustawiony marketing. Jkoś zapomniano o tym, że ginęli wszyscy, a kasę trzepią tylko ży dzi. I co nie przeszkadza im w dokonywaniu kolejnych agresji w stosunku do innych krajów.

    Odpowiedz
  • ja(2018-05-10 10:27) Zgłoś naruszenie 3533

    Czyli rozumiem, że teraz Rosja, Litwa, Białoruś i Ukraina zapłacą nam za utracone majątki na wschodzie a Niemcy oddadzą wszystkie zrabowane dzieła sztuki?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Heh(2018-05-10 10:32) Zgłoś naruszenie 213

    Muszą być te mienie po wojnie, ale znikło i mogą dostać jedynie ziemie.

    Odpowiedz
  • fred(2018-05-10 11:38) Zgłoś naruszenie 475

    Zakładamy fundację, która przejmie amerykańskie majątki Polaków zmarłych bezdzietnie w USA?

    Odpowiedz
  • Zawszedurnyposzkodzieiprzed(2018-05-10 11:41) Zgłoś naruszenie 451

    Niech żyje wieczna przyjażń Polsko - Amerykańsko - Izraelska ! Niech żyje ! Niech żyje ! Niech żyje ! Niech żyje ! Niech żyje ! Niech żyje ! Niech żyje ! Niech żyje ! Niech żyje ! Niech żyje ! Niech żyje ! Niech żyje ! Niech żyje ! Niech żyją chanukowe światełka , menora , szczera przyjażń , bezgraniczne oddanie , poświęcenie , honor , lojalność dla naszych nowych sojuszników z Izraela i United States ! Nasza lojalność ! Niech żyje ! Niech żyje ! Niech żyje ! Niech żyje ! Niech żyje ! Niech żyje !

    Odpowiedz
  • Bob(2018-05-10 11:55) Zgłoś naruszenie 232

    Oczywiście kasowanie komentarzy bo coś o władcach świata jest

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • głupi jak ustawa ipen(2018-05-10 12:14) Zgłoś naruszenie 219

    ja z prezydentem Trumpem większości spraw się nie zgadzam ale co do tej ustawy JUST jak najbardziej. Wreszcie wielu dawnych obywateli Polski lub ich potomków czy krewnych będzie mogło odzyskać swój majątek lub dostać rekompensatę

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Dumny Wolak(2018-05-10 12:50) Zgłoś naruszenie 272

    A ja sie bardzo ciesze z naszej wiecznej przyjazni miedzy naszymi wielkimi narodami Polski i USA, ktora bedzie podstawa do wprowadzenia nowego "porzadku" nie tylko w Polsce ale takze w calej Europie i jeszcze dalej. Dlatego podziwiam madra polityke naszego ukochanego wodza, ktory dla naszego narodu zrobil duzo "dobrego" i jeszcze pewnie wiecej zrobi jak bedzie chcial. Trzeba wspierac polityke Trumpa, ktory nas przeciez "wynagrodzil" przybywajac do Polski i pokazujac calemu swiatu, jaki my wazny narod jestesmy. Tak trzymac kochany rzadzie PiS-u i dalej dzialac w "interesie" naszego spoleczenstwa, ktore w swojej "madrosci" nieustannie daje wyraz poparcia polityki PiS-u. Dziekuje wam z calego serca.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Realista(2018-05-10 13:01) Zgłoś naruszenie 247

    Widzę dużo emocji a mało konstruktywnej merytoryki. Trzeba podpisać strategiczny pakt z Chinami - jako kontynuację i strategiczne rozszerzenie traktatów z 2011 i 2012 podpisanych w Warszawie. USA i NATO będzie przez to wisiało w powietrzu w Polsce - ze dwie brygady aeromobilne z Chin zmienia ABCT, a chłopcom z USA Army wręczy się gumy do żucia na drogę. SWIFT zamienić na chiński system CISPA. Anulować wszystkie obywatelstwa polskie rozdane w ciągu ostatnich lat przedstawicielom nacji "wybranej". Zerwać stosunki z Izraelem, a w razie potrzeby z USA. Znacjonalizować cały amerykański i ż...wski kapitał. A najważniejsze i priorytetowe - pozyskać głowice jądrowe i rakiety do ich przenoszenia od Chin lub Pakistanu. Pewnie wyjdzie drogo, ale drożej wyjdzie zaniechanie tego. A...zapomniałbym , anulować kontrakt na Patrioty i wejść w europejski najnowszy system SAMP/T z pełnym transferem technologii i produkcji Skasować wszelkie dofinansowania dla muzeum Polin, renowacji wiadomych cmentarzy, Wszystkie te pozyskane środki finansowe przekierować na polską politykę historyczną. Bnai Brith i Chabad delegalizować jako organizacje antyludzkie, członków deportować, majątek przejąć.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Karol(2018-05-10 13:09) Zgłoś naruszenie 224

    Kompletny gniot prawny. Poniewaz chodzilo o obywateli polskich, sprawa jest czysto wewnatrzpolska, niezaleznie od etnicznego pochodzenia tych obywateli. Argumenty prawne sa az nadto jednoznaczne i zdecydowanie po polskiej stronie. USA uzurpuje sobie prawa, ktore mu nie przystoja i to trzeba im jednoznacznie zakomunikowac. Sprawy wlasnosciowe po katastrofie 2. wojny i PRLu zostaly tak pokrecone, ze trudno uznac jakakolwiek ich ciaglosc. Nalezy uznac w zasadzie normatywna sile faktow dokonanych i nie prowadzic subtelnych analiz starych roszczen wlasnosciowych. Wojna i PRL to okres bezprawia, od ktorego nie mozna abstrahowac, tym bardziej, ze uniwmozliwial tworzenia wlasnosci. Jak wiec wycenic stracone szanse na tworzenie wartosci i wlasnosci. Nie powinno byc miejsca dla reprywatyzacji, lecz jedynie nowe rozdanie praw wlasnosciowych w nowym porzadku prawnym.

    Odpowiedz
  • intb(2018-05-10 13:37) Zgłoś naruszenie 222

    Znaczy się powinniśmy kibicować zmianie hegemona światowego na Chiny ...

    Odpowiedz
  • zbieranie kwitów(2018-05-10 13:37) Zgłoś naruszenie 11

    trochę będę miał spojrzenie na PATRIOTyzm inne i zastanawiam się jaki sens to kupować drogie cacka , skoro nie będzie działać po nałożeniu embarga. Zanim ruscy do nas wpadną, to pięć razy ktoś inny nas oskubie .Orban już wcześniej wszystko przemyślał i kupił atomówkę u ruskich, aby go Lobby nie ganiało po sądach, a embargiem nic mu nie zrobią.

    Odpowiedz