Zanim powstanie CPK, trzeba będzie wydać setki milionów na rozwój Okęcia

13 czerwca 2018, 07:27 | Aktualizacja: 13.06.2018, 08:15
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Boeing 787 Dreamliner LOT podczas lądowania na Lotnisku Chopina fot. Jacek Bonczek LOT

Boeing 787 Dreamliner LOT podczas lądowania na Lotnisku Chopina fot. Jacek Bonczek LOTźródło: Materiały Prasowe

Lotnisko Chopina w ciągu dwóch lat ma zostać rozbudowane. I rocznie obsługiwać 23–24 mln pasażerów.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (12)

  • Warszawiak jeden (2018-06-13 09:20) Zgłoś naruszenie 5020

    Jasne, wydawajcie kasę na lotniska... a tymczasem, np. autostrada A4, która miała mieć trzeci pas koło Wrocławia już w 2012 roku, ma go ale jedynie w sferze obietnic... tym razem premiera Morawskiego. Podobnie droga do Kłodzka, która miała być drogą ekspresową w stronę Czech, S8 - nadal tylko obietnice i obietnice... a droga aktualna, aktualnie została ochrzczona drogą śmierci.

    Odpowiedz
  • Leśny dziad(2018-06-13 09:27) Zgłoś naruszenie 2564

    Wyobraźmy sobie że Warszawa nie ma w 2040 nowego lotniska? To tak jakby świadomie postanowiono że Warszawa ma zostać jakimś prowincjonalnym Europejskim miastem. No car Mikołaj by na to nie wpadł. Naprawdę nie chcecie żeby Warszawa w tym stuleciu się naprawdę rozwinęła?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • on(2018-06-13 10:14) Zgłoś naruszenie 711

    Jak wiadomo, podrożę kształcą i otwierają nowe horyzonty w myśleniu. Będzie CPK to będzie i "moda na latanie z tego portu". To jest krok milowy potrzebny do zmiany w podejmowaniu decyzji wielu ludzi, bo będzie coś nowego , coś co pomoże podjąć decyzje o podroży szybciej niż obecnie

    Odpowiedz
  • zefirek(2018-06-13 10:28) Zgłoś naruszenie 2770

    Nachalna propaganda by nie powstało CPK, nic tu nie da, bo mega lotnisko koło Łodzi i tak powstanie, bo to jest w interesie Polski. Powstanie też kilka innych wielkich inwestycji i żadne medialne wypociny,które mają sprzyjać Niemcom, nic tu nie pomogą !

    Odpowiedz
  • Newsroom(2018-06-13 14:03) Zgłoś naruszenie 1779

    Rząd PiS zmienił , filozofię myślenia, zamiast dawać zarabiać Niemocm, jak było za czasów PO i PSL, będziemy my teraz zarabiać jako hub gazowy i transportowy - mega lotnisko, oraz przeładunkowy - Gdańsk, Gdynia, Szczenin ! Berlin powinien już zacząć rozbierać swoje lotnisko bo nie ma szans z naszym CPK ! Berlin leży w fatalnym miejscu by z nami konkurować ! Lepiej niech go nie kończą, a zaczną powoli rozbierać ... Nasze mega lotnisko będzie trzecim w Europie i siódmym na świecie i nikt nam w tym nie przeszkodzi.

    Odpowiedz
  • Gosciu(2018-06-13 14:51) Zgłoś naruszenie 16

    Najpierw utrudniają operacje. Zakazują operacji w nocy i boardingu podczas tankowania a teraz płacz że się lotnisko nie wyrabia. O co tu chodzi?

    Odpowiedz
  • Sss(2018-06-13 16:39) Zgłoś naruszenie 14

    Nowe lepiej rozbudować Modlin ? Doprowadzić autostrady itd. To różnica pół godziny w dojeździe spod Baranowa. Na pewno koszty rozbudowy co najmniej dwa razy mniejsze. Ryanair niech się gości w Radomiu. A Okęcie zostawić cargo np.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • obserwator(2018-06-13 17:01) Zgłoś naruszenie 232

    Każda wydana złotówka obecnie na Okęcie i tak się zwróci. A do czasu oddania CPK trzeba je rozbudować bo nie mieści podróżnych. Ta sytuacja pokazuje ile kosztuje nieudolność, partactwo poprzedniej ekipy. Gdyby podjęto w 2010 r decyzje dzisiaj kończylibyśmy budowę CPK i oszczędzili kasę na Okęcie i Modlin. Ale po co skoro "mamy lotnisko w Berlinie" - jak uważają polityce CDU.....o sorry, PO

    Odpowiedz
  • Rutan(2018-06-13 18:34) Zgłoś naruszenie 163

    Ten port lotniczy tak zostanie wybudowany jak ta elektrownia atomowa w Żarnowcu !?. Ten Morawiecki to megaloman marzyciel .

    Odpowiedz
  • zys(2018-06-13 20:07) Zgłoś naruszenie 10

    W ramach denazyfikacji zamknąć Okęcie. Okęcie otwarto w !934 r. , bo lotnisko na Polu Mokotowskim już nie wystarczało. Otwarto to Okęcie z wielką pompą ale miało być tymczasowe , prawdziwe miało być na Gocławiu. Pewnie zapłacono hrabiom Okęckim za tę tymczasowość. Przyszli nas teraźniejsi przyjaciele w 39 i potrzebowali prawdziwego lotniska transportowego , zbudowali więc pas betonowy co władcom II RP wydawało się pewnie zbyteczne. W trakcie Powstania i Wyzwalania pas przetrwał i stąd po wojnie Okęcie nadal funkcjonowało. I tak Okęcie z prawdziwego zdarzenia zawdzięczamy Adolfowi.

    Odpowiedz