czytaj e-DGP

Forsal.pl - portal finansowy

Financial Times po polsku
statystyki

2009-08-12 14:41

Ujemne saldo bezpośrednich inwestycji zagranicznych

Saldo zagranicznych inwestycji bezpośrednich w Polsce wyniosło -192 mln euro w czerwcu 2009 r. wobec -483 mln euro miesiąc wcześniej i +65 mln euro rok wcześniej - podał Narodowy Bank Polski.

"Saldo zagranicznych inwestycji bezpośrednich w Polsce było ujemne i wyniosło 192 mln euro. Złożyły się na nie: napływ netto środków, które zwiększyły kapitały własne polskich przedsiębiorstw bezpośredniego inwestowania (116 mln euro), odpływ netto środków z tytułu spłat kredytów otrzymanych od inwestorów bezpośrednich (208 mln euro) oraz ujemne reinwestowane zyski (100 mln euro)" - głosi komunikat.

W ujęciu 12-miesięcznym (VII 2008 - VI 2009) napływ BIZ wyniósł 5.461 mln euro, zaś w analogicznym okresie (VII 2007 - VI 2008) wyniósł 16.569 mln euro, podał też NBP.

Saldo zagranicznych inwestycji ogółem w Polsce było w czerwcu było także ujemne i wyniosło 559 mln euro. "O wysokości tego salda zadecydował przede wszystkim odpływ netto kapitału z tytułu pozostałych inwestycji (pasywa)" - podał NBP.

W czerwcu 2009 r. saldo zagranicznych inwestycji portfelowych było dodatnie i wyniosło 695 mln euro.

"Napływ netto kapitału z tytułu inwestycji nierezydentów w dłużne papiery wartościowe wyniósł 578 mln euro. O jego wysokości zadecydował przede wszystkim: napływ kapitału od nierezydentów w papiery wartościowe wyemitowane przez Skarb Państwa na rynek krajowy oraz wykup przez Skarb Państwa dłużnych papierów wartościowych wyemitowanych na rynkach zagranicznych. Napływ netto kapitału z tytułu inwestycji nierezydentów w udziałowe papiery wartościowe wyniósł 117 mln euro" - podał też bank centralny.

Artykuły z: ISB


Podobne tematy:

Najnowsze komentarze:

TANIE kredyty mieszkaniowe
BEZPŁATNE porównanie. SPRAWDŹ!
Oszczędzaj na lokacie 8,5%
Sprawdź!
Kredyty dla firm
Porównaj i wybierz najlepszy!
Konto bez ukrytych opłat
i Premia do 300 zł.Sprawdź teraz!.
Forsal.pl - Giełda, Waluty, Finanse na Facebooku

Najnowsze

Wall Street: po serii spadków czas na zwyżki

giełda

Wall Street: po serii spadków czas na zwyżki

2012-05-22 00:34

Na giełdzie w USA inwestorzy przestali się wycofywać i zaczęli w końcu kupować. Indeks S&P odnotował największy wzrost od dwóch miesięcy.»

Szef MAEA zadowolony z rozmów z Iranem, ale oznak przełomu brak

energetyka

Szef MAEA zadowolony z rozmów z Iranem, ale oznak przełomu brak

2012-05-21 20:57

Rozmowy, jakie przeprowadził w poniedziałek w Iranie szef Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej Yukiya Amano, były według irańskich mediów użyteczne, ale brak oznak, by w nuklearnym dialogu Teheranu z Zachodem doszło do przełomu.»

"Ratowanie euro to pokuta za Holokaust"

Unia Europejskaeurofinanse publicznefinansepolityka i gospodarkakryzys gospodarczymakroekonomia

"Ratowanie euro to pokuta za Holokaust"

2012-05-21 20:52

"Europa nie potrzebuje euro" - to tytuł nowej książki znanego z kontrowersji byłego członka zarządu niemieckiego Bundesbanku Thilo Sarrazina. Zasugerował on w niej, że niemieckimi zwolennikami euroobligacji kieruje poczucie winy za wojnę i Holokaust.»

Ameryka traci wiarę w akcje, odzyskuje w nieruchomości

giełdanieruchomościfinanse osobistelokatysurowceobligacje

Ameryka traci wiarę w akcje, odzyskuje w nieruchomości

2012-05-21 20:22

Tylko 23,58 proc. amerykańskich inwestorów uważa, że w najbliższych tygodniach cena akcji będzie rosła – wynika z najnowszego badania American Association of Individual Investors (AAII). Mniej optymistów, tzw. byków, było ostatnio w sierpniu 2010 r. (20,74 proc.). »

WHO: kryzys może pozbawić świat wielkiej szansy zapanowania nad AIDS

nauka

WHO: kryzys może pozbawić świat wielkiej szansy zapanowania nad AIDS

2012-05-21 19:58

Ludzkość ma dziś "większą niż kiedykolwiek szansę", aby zapanować nad epidemią AIDS, ale cięcia finansowe z powodu kryzysu mogą sprawić, że jej nie wykorzysta - ostrzegła w poniedziałek dyrektor generalna Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Margaret Chan.»

Francja dała Polsce programy symulujące działanie reaktorów atomowych

inwestycjeenergetyka

Francja dała Polsce programy symulujące działanie reaktorów atomowych

2012-05-21 19:55

Francuski Komisariat ds. Energii Atomowej (CEA) przekazał Polsce licencje na użytkowanie siedmiu programów do symulowania zachowań reaktorów jądrowych. Oprogramowanie posłuży też do budowy następnej, czwartej generacji reaktorów.»

KE daje szansę monopoliście: Google może "naprawić błąd"

mediaprawointernetUnia Europejska

KE daje szansę monopoliście: Google może "naprawić błąd"

2012-05-21 19:34

Komisarz UE ds. konkurencji Joaquin Almunia wezwał w poniedziałek koncern Google do przedstawienia w najbliższych tygodniach środków naprawczych, które wyeliminują wskazane przez KE monopolistyczne praktyki. To szansa dla firmy, by uniknąć kary.»

Rumunia ratyfikowała pakt fiskalny

finanse publiczneUnia Europejskakryzys gospodarczy

Rumunia ratyfikowała pakt fiskalny

2012-05-21 19:22

Rumuński Senat ratyfikował w poniedziałek pakt fiskalny, którego celem jest wzmocnienie dyscypliny budżetowej w Unii Europejskiej. Na początku maja pakt ten ratyfikowała już Izba Deputowanych rumuńskiego parlamentu.»

Europejskie déjà vu? Euroobligacje znów na kryzysowej wokandzie

makroekonomiakryzys gospodarczyeuroUnia Europejskafinanse publicznefinanse

Europejskie déjà vu? Euroobligacje znów na kryzysowej wokandzie

2012-05-21 19:05

Wspólne obligacje państw strefy euro będą tematem dyskusji podczas nieformalnej kolacji przywódców państw UE w środę, poświęconej walce z kryzysem euro - poinformował w poniedziałek w Berlinie francuski minister finansów Pierre Moscovici.»

Jest pozwolenie na użytkowanie 7-km odcinka autostrady A2

euro2012inwestycjetransport

Jest pozwolenie na użytkowanie 7-km odcinka autostrady A2

2012-05-21 18:46

Mazowiecki wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego wydał w poniedziałek pozwolenie na użytkowanie ok. 7 km odcinka autostrady A2 od Konotopy do Pruszkowa - poinformowała rzeczniczka wojewody mazowieckiego Ivetta Biały.»



EUR/PLN4.3159plus0.0012 PLN
USD/PLN3.3685plus0.0027 PLN
CHF/PLN3.5932plus0.0019 PLN
GBP/PLN5.3318plus0.0020 PLN
WIG37869.98plus1.65 %
WIG202096.35plus1.72 %
mWIG402302.22plus1.54 %
sWIG809263.13plus0.73 %
 
Złoto1631,22minus-0.74 %
Gaz ziemny4,060.00 %
Ropa114,910.00 %
Pallad786,50.00 %
Platyna1865,50.00 %
Srebro31,16minus-1.67 %
 

Newsletter

Czytaj najnowsze wiadomości gospodarcze i finansowe z renomowanych źródeł! Zapisz się na bezpłatny newsletter Forsal.pl

Najczęściej wyszukiwane