"Razem ze wzrostem kursu eurodolara umocnił się także złoty. Na rynku nie dzieje się nic, nie ma zainteresowania handlem, sesja jest spokojna" - powiedział PAP Marek Cherubin, diler walutowy z Banku BPH.  "Dzisiaj jeszcze decyzja FED odnośnie stóp procentowych, jednak zapadnie ona już po zamknięciu krajowego rynku, za to jutro dzień może upłynąć pod kątem komentarzy odnośnie działania Rezerwy Federalnej" - dodał.

Decyzję w sprawie stóp procentowych FED ogłosi o 19.15 czasu polskiego. Podobnie stabilnie jak rynek walutowy, zachowuje się krajowy rynek długu. "Ceny już dalej nie rosną, jest stabilnie. Czy jest to tylko przystanek przed dalszymi wzrostami, czy też szczyt, trudno w tej chwili rozstrzygnąć. Ewidentnie sesja jest spokojna przy niewielkich obrotach" - powiedział PAP Henryk Sułek z Banku Millennium.

"Jutro aukcja WZ0121, wszyscy skupiają się na tym. Oczekujemy dobrej aukcji, dużego popytu i sprzedaży bliżej 3 mld zł" - dodał. W środę resort finansów zaoferuje nowy papier WZ0121 z puli 2-3 mld zł.