Qumak-Sekom

Qumak-Sekom (QUMAKSEK) otrzymał od Polimeksu zlecenie, którego przedmiotem jest wykonanie robót teletechnicznych na stadionie "Wisły" w Krakowie. Wartość zlecenia to 22,5 mln zł netto - poinformowała spółka w komunikacie.
Qumak-Sekom wykona prace, które polegają m.in. na: wykonaniu systemu sygnalizacji pożaru i sterowania oddymianiem, systemów bezpieczeństwa, telewizji przemysłowej i stadionowej, systemu okablowania strukturalnego, wykonanie zintegrowanego systemu sprzedaży i kontroli biletów, DSO, systemu Audio-video dla sal konferencyjnych oraz nagłośnienia płyty boiska i trybuny zachodniej.

PKN Orlen

Analitycy Domu Inwestycyjnego BRE Banku obniżyli do "redukuj" swoją rekomendację dla akcji PKNOrlen, choć utrzymali cenę docelową jednej akcji spółki na 40,7 zł, wynika z raportu datowanego na 3 grudnia, odtajnionego w czwartek. >>>>

PZU

Analitycy Citigroup, w raporcie z 9 grudnia, wydali po raz pierwszy rekomendację dla akcji Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń. Analitycy zalecają „kupuj” akcje PZU z ceną docelową 431 zł. W dniu wydania rekomendacji na zamknięcie warszawskiej giełdy akcje PZU kosztowały 360 zł, natomiast w piątek około godz. 10:10 ich wartość wynosiła 365,6 zł.

W najnowszym raporcie analitycy Morgan Stanley utrzymali rekomendację „równoważ” dla walorów PZU. Cena docelowa została nieznacznie obniżona do 445 zł z 446 zł.

New World Resources

W raporcie z 9 grudnia analitycy Deutsche Bank ponownie zarekomendowali „kupuj” akcje koncernu węglowego New World Resources. Roczna cena docelowa została obniżona do 285 CZK (około 45,8 zł) z 300 CZK. W dniu wydania rekomendacji na zamknięcie warszawskiej giełdy akcje NEWWORLDR kosztowały 37,46 zł, natomiast w piątek około godz. 10:10 ich cena wynosiła 37,74 zł.

W najnowszym raporcie analitycy Bank of America podnieśli rekomendację dla akcji NEWWORLDR do „kupuj” z „neutralnie”.

GPW

Analitycy JP Morgan, w raporcie z 10 grudnia, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla akcji Giełdy Papierów Wartościowych od zalecenia „przeważaj” z ceną docelową na poziomie 57 zł. W dniu wydania rekomendacji około godz. 10:25 za akcje GPW inwestorzy płacili 50,8 zł.

Dzień wcześniej (9 grudnia) analitycy Goldman Sachs wydali pierwszą rekomendację dla walorów GPW. Ich pierwsze zalecenia brzmi „neutralnie” z roczną ceną docelową wynoszącą 58 zł. W dniu wydania rekomendacji na zamknięcie sesji akcje GPW warte były 51 zł.

PA Nova

Spółka budowlano-deweloperska PANova ustaliła cenę emisyjną 2 mln akcji serii E na 28 zł za sztukę, podała firma w komunikacie. Akcjonariusze, którzy chcieli sprzedać 0,35 mln akcji w ramach wtórnej oferty publicznej, jednogłośnie podjęli decyzję o niesprzedawaniu tych walorów, podała także spółka. „Cena emisyjna została ustalona po przeprowadzeniu procesu budowania księgi popytu" – czytamy w komunikacie. Oferta publiczna 2 mln nowych akcji serii E PA Nova potrwa do 16 grudnia.

Nova KBM

Słoweński bank Nova KBM, należący w 41,50% do słoweńskiego Skarbu Państwa, planuje debiut na giełdzie w Warszawie i chce zaoferować akcje nowej emisji o wartości ok. 110 mln euro, jak wynika z nieoficjalnych informacji Reutersa. Nova KBM, drugi bank w Słowenii, od 2007 r. jest notowany na giełdzie w Ljublianie.>>>>

EuCO

Przedział cenowy w pierwotnej ofercie publicznej Europejskiego Centrum Odszkodowań (EuCO), która rusza w piątek 10 grudnia, został ustalony na 14-18 zł, podała spółka w komunikacie. „Zarząd Europejskiego Centrum Odszkodowań SA i wprowadzający, na podstawie rekomendacji oferującego określili przedział cenowy akcji w ofercie publicznej: od 14 zł do 18 zł za akcję. 10 grudnia (piątek) 2010 roku ruszają zapisy na akcje EuCO, początkowo w transzy detalicznej" – czytamy w komunikacie.

Mieszko

Analitycy AmerBrokers, w raporcie z 2 grudnia, obniżyli rekomendację dla akcji producenta cukierków Mieszko do „neutralnie” z „trzymaj”. >>>>

LPP

W raporcie z 3 grudnia analitycy Domu Inwestycyjnego BRE Banku rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla walorów LPP od zalecenia „akumuluj” z ceną docelową na poziomie 2300 zł. >>>>

NG2 – CCC

W raporcie z 3 grudnia analitycy Domu Inwestycyjnego BRE Banku rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla walorów spółki NG2 (CCC). Ich pierwsze zalecenie brzmi „trzymaj” z ceną docelową 62,7 zł. >>>>

Ciech

W raporcie z 10 grudnia analitycy Raiffeisen podwyższyli rekomendację dla akcji Ciech do "kupuj" z "trzymaj". W poprzednim raporcie z września analitycy wyceniali akcje spółki na 32 zł. Najnowsza wycena jest o 2 zł niższa i wynosi 30 zł. W piątek około godz. 12:15 akcje CIECH warte były 22,56 zł.

Fortuna Entertainment Group

Raportem z 10 grudnia analitycy Wood & Company rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla walorów spółki Fortuna Entertainment Group od zalecenia „kupuj” z ceną docelową wyznaczoną na 110 koron czeskich, czyli około 17,7 zł. W dniu wydania raportu na warszawskiej giełdzie około godz. 12:35 za akcje FORTUNA płacono 15,55 zł.

W raporcie z 7 grudnia analitycy Cyrrus utrzymali rekomendację „akumuluj” akcje spółki Fortuna Entertainment Group z ceną docelową 121 CZK (około 19,4 zł). W dniu wydania raportu na zamknięcie warszawskiej giełdy jednak akcje FORTUNA kosztowała 15,77 zł.

NTT System

Konsorcjum NTTSystem i WebTradeCenter podpisało umowę ramową z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA), na zamówienia do kwoty 53,69 mln zł netto dotyczące zakup sprzętu IT na potrzeby zintegrowanego systemu informatycznego powiadamiania ratunkowego, podała spółka w komunikacie.
Umowa została zawarta z Centrum Projektów Informatycznych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, występującym jako zamawiający.