W czwartek kierownik budowy wrocławskiego stadionu podpisał oświadczenie o częściowym zakończeniu budowy - pisze portal poświęcony budowie stadionu.

Trybuny pomieszczą 42 tysiące widzów. Na arenie znajdzie się ponad 2000 miejsc klubowych oraz miejsca w lożach VIP i tzw. "incenvitve boxach". Według założeń projektu kształt stadionu ma przypominać chiński lampion. „Dzięki przezroczystej elewacji wykonanej z siatki włókna szklanego, obiekt będzie można oświetlać w dowolnych barwach, dostosowanych do wydarzenia: koncertu, meczu, czy multimedialnego spektaklu” – pisze portal www.wroclaw360.pl. Siatka umocowana jest za pomocą stalowych pierścieni, które okalają cały obiekt. To jedyna taka elewacja w Polsce. 

W ramach otaczającej stadion infrastruktury zaprojektowano również promenadę, nazywaną esplanadą. Pozwala ona dotrzeć do stadionu z dwóch kierunków, tak aby usprawnić węzeł komunikacyjny.

Podczas Euro 2012 na stadionie zostaną rozegrane trzy mecze fazy grupowej.

Już 10 września na wrocławskim stadionie odbędzie się pierwsza masowa impreza - walka bokserska Kliczko – Adamek. W tym czasie będą jeszcze trwały ostatnie prace wykończeniowe. 

Aby obejrzeć galerię, kliknij zdjęcie poniżej.