Studio CD Projekt RED z grupy CD Projekt planuje, że gra "Wiedźmin 3: Dziki Gon", która ma się ukazać w 2014 r., będzie dostępna na wszystkie zaawansowane platformy sprzętowe, w tym na konsolę PlayStation 4, którą właśnie zapowiedziało Sony, poinformowała spółka w komunikacie - poinformowała spółka w komunikacie. 

"Trzecia część Wiedźmina zostanie wydana jednocześnie na najbardziej zaawansowanych technologicznie platformach sprzętowych, co powinno znacząco przełoży się na wzrost potencjału sprzedażowego tytułu w stosunku do poprzednich części. Dziś z dużą satysfakcją możemy potwierdzić, że jedną z nich będzie PlayStation 4" - powiedział prezes CD Projekt Adam Kiciński, cytowany w komunikacie. 

Dzisiaj o północy polskiego czasu, podczas PlayStation Meeting 2013 w Nowym Jorku, Sony oficjalnie zapowiedziało wydanie swojej nowej konsoli PlayStation 4

"Na specjalnej konferencji prasowej poinformowano m.in., że studio CD Projekt Red jest jednym z deweloperów, których gry pojawią się na nowym sprzęcie w najbliższym czasie. Warszawskie studio znalazło się w prestiżowym towarzystwie firm takich jak m.in. Bethesda, EA, LucasArts, Ubisoft czy Activision" - czytamy w komunikacie. 

Kiciński mówił agencji ISBnews na początku lutego, że trzecia część "Wiedźmina", której spodziewana jest w przyszłym roku, ma zapewnić "wielokrotnie wyższy potencjał do generowania zysków niż dotychczasowe produkcje". 

Na początku lutego CD Projekt poinformował, że łączna sprzedaż "Wiedźmina" oraz "Wiedźmina 2" przekroczyła 5 mln sztuk. 

Pierwsza część "Wiedźmina" została wydana w 2007 r. tylko w wersji na komputery PC, a w 2012 r. zaadoptowano ją również na komputery Apple. Gra "Wiedźmin 2: Zabójcy Królów" została wydana w maju 2011 w wersji na komputery PC, w kwietniu 2012 na konsole Xbox 360 oraz w październiku 2012 r. na komputery Apple. 

W skład grupy wchodzą: CD Projekt RED - deweloper gier wideo z gatunku RPG, GOG - globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier (ponad 7,5 mln ściągniętych gier) oraz CDP.pl - dystrybutor gier wideo (m. in.: Blizzard, Sega) oraz filmów DVD/Blu-ray (m. in.: Disney, Discovery) w Polsce. W 2011 r. grupa odnotowała 136 mln zł przychodów.