"Sędzia Komisarz (...) wydał zarządzenie, w którym odwołał pierwotny termin głosowania wyznaczony na dni 27, 28 i 29 kwietnia 2015 roku. Jednocześnie Sędzia Komisarz uwarunkował wyznaczenie nowego terminu zgromadzenia wierzycieli od złożenia przez spółkę zaktualizowanych propozycji układowych" - czytamy w komunikacie.

Na początku tego tygodnia PBG informowało o złożeniu wniosku o zmianę terminu zgromadzenia wierzycieli w sprawie głosowania nad przyjęciem układu z wierzycielami na koniec czerwca 2015 roku. Decyzja o złożeniu wniosku uzasadniona została stanem zaawansowania rozmów pomiędzy spółką a wierzycielami finansowymi.

PBG S.A. w upadłości układowej świadczy specjalistyczne usługi w zakresie kompleksowego wykonawstwa instalacji dla gazu ziemnego, ropy naftowej oraz paliw. Prowadzoną działalność wykonuje jako generalny realizator, uczestnik konsorcjum lub podwykonawca w zakresie: projektowania, wykonawstwa, remontów, eksploatacji i serwisu w obszarach: wydobycia i przesyłu gazu ziemnego i ropy naftowej oraz magazynowania gazu ziemnego i paliw (LNG, LPG, C5+ oraz CNG).