Grecja obligacje

Grecja obligacje

źródło: DGP

Yannis Koutsomitis podkreśla , że wczoraj wieczorem kilkanaście tysięcy obywateli protestowało przed gmachem parlamentu wobec dotychczasowych negocjacji prowadzonych przez Aleksisa Tsiprasa." Ludzie na poważnie zaczęli się obawiać braku porozumienia i bankructwa kraju. Obywatele czują strach przed wyjście Grecji ze strefy euro." - przekonuje analityk.

Yannis Koutsomitis dodaje, że tylko od poniedziałku do wczoraj Grecy wypłacili ze swoich kont w ponad 3 miliardy euro oszczędności. Ekspert. zaznacza, że bankomaty w kraju bez problemu funkcjonują. "Banki są pełne pieniędzy. Nie ma problemów z wypłatami gotówki. Uważam, że decydujący będzie poniedziałek. Jeśli do tego czasu nie dojdzie do porozumienia, to od wtorku banki mogą mieć wielki problem". 

>>> Czytaj też: Co by się stało, gdyby Grecja po prostu zniknęła? Nic

W najbliższy poniedziałek w Brukseli odbędzie się nadzwyczajny szczyt przywódców państw posiadających wspólną europejską walutę. Taką decyzją podjął wczoraj szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

Już dziś Europejski Bank Centralny ma specjalne posiedzenie związane z malejącą płynnością w greckich bankach. Dyskutowana będzie kwestia zwiększenia awaryjnej linii kredytowej dla greckiego banku centralnego o 3 mld euro.