"Przy obecnej wycenie walorów na rynku giełdowym oznacza stopę dywidendy na poziomie ok. 2,1%. Dzień dywidendy ustalono na 9 lipca, wypłata zaś nastąpi 16 lipca" - czytamy w komunikacie.

Zgodnie z polityką dywidendową na lata 2015-2017, Global Cosmed będzie przeznaczać dla akcjonariuszy minimum 40% skonsolidowanego zysku netto za dany rok obrotowy, pod warunkiem, że wskaźnik dług netto do EBITDA pozostanie na poziomie nie wyższym niż 2,5x. Wyjątkiem może być również sytuacja, w której pojawią się inne czynniki (np. plany inwestycyjne, nowe akwizycje), które sprawią, że z punktu widzenia budowy wartości dla akcjonariuszy, korzystniejsze będzie inne zagospodarowanie zysku. 

"Dynamiczny rozwój i wzrost efektywności działania, które wpłynęły na wzrost generowanych wyników finansowych pozwoliły nam na to, aby w krótkim czasie od debiutu na warszawskiej giełdzie podzielić się zyskiem z akcjonariuszami, jednocześnie mając na uwadze dalszy rozwój biznesu" - powiedziała prezes Global Cosmed Ewa Wójcikowska, cytowana w komunikacie. 

W 2014 r. Global Cosmed S.A. wypracował jednostkowy zysk netto w wysokości 8,5 mln zł wobec 7,0 mln zł w 2013 r.

Global Cosmed jest producentem kosmetyków oraz chemii gospodarczej. Spółka działa w dynamicznie rozwijającym się segmencie marek prywatnych. Spółka współpracuje z największymi sieciami w kraju i poza jego granicami m.in. z sieciami: Biedronka, Lidl, Tesco, Aldi czy Kaufland. W lipcu 2013 r. zadebiutował na rynku głównym warszawskiej giełdy.