"Mamy nadzieję, że na rynku głównym pojawimy się pod koniec marca przyszłego roku. Jutro jest walne w sprawie emisji akcji. Zobaczymy, co zdecyduje" - powiedział Ziarkowski ISBnews.

Dodał, że po decyzji akcjonariuszy w sprawie emisji do maksymalnie 25% akcji, spółka rozpocznie proces przygotowań do notować na rynku głównym, w tym przejścia na sprawozdawczość w MSR i przygotowanie dokumentu ofertowego.

Projekty uchwał na jutrzejsze walne przewidują głosowanie ws. przejścia na rynek główny GPW, jak również emisję nie więcej niż 1 300 630 akcji, co stanowi 25% aktualnej liczby akcji.

Wcześniej przedstawiciele spółki informowali, że notowanie na rynku głównym pozwoli spółce otworzyć się na nowe grupy inwestorów, przede wszystkim fundusze emerytalne, które nie są obecne na NewConnect.

Pozyskane środki spółka przeznaczy na realizację nowej strategii na lata 2015-2020, która zakłada m.in. koncentrację na rozwoju oferty wysokomarżowych testów genetycznych, wykonywanych technologią NGS (ang. Next Generation Sequencing) i podwojenie udziału w rynku badań genetycznych do 12% w 2018 r. (przy zakładanym wzroście rynku do 200 mln zł).

Inno-Gene wspiera i komercjalizuje innowacyjne projekty biotechnologiczne. Główne aktywo spółki - Centrum Badań DNA (CBDNA), jest liderem w obszarze diagnostyki genetycznej w Polsce. CBDNA oferuje instytucjom badawczym takie usługi, jak m.in. sekwencjonowanie nowej generacji (NGS) oraz obsługę projektów badawczych. Spółka miała 4,49 mln zł przychodów w 2014 r. Jest notowana na rynku NewConnect.