statystyki

Echo Moskwy: Rosyjskich żołnierzy widziano w Syrii

15 lutego 2016, 21:34 | Aktualizacja: 22.03.2016, 11:05
Źródło:IAR

Rosyjskich żołnierzy widziano w Syrii w trakcie działań naziemnych - informuje radio Echo Moskwy. Rozgłośnia powołując się na doniesienia BBC twierdzi, że świadkowie dostrzegli mężczyzn w rosyjskich mundurach polowych, poruszających się rosyjskimi transporterami opancerzonymi.

Reklama

Reklama

Syria mapa

Syria mapa

źródło: ShutterStock

Moskwa od początku operacji lotniczej w Syrii zaprzecza, jakoby jej żołnierze brali udział również w działaniach naziemnych. Przedstawiciele władz najwyższych Federacji Rosyjskiej zapewniają, że nie przygotowują się do wysłania wojsk lądowych na Bliski Wschód. Tymczasem już kilka dni temu w internecie pojawiły się fotografie wskazujące na obecność rosyjskich żołnierzy w oddziałach syryjskiej armii. Obecność Rosjan w rejonie miasta Rakka, jak przekonuje rozgłośnia Echo Moskwy, mieli potwierdzić oficerowie armii Baszara al-Asada.

Na początku lutego rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało o śmierci doradcy wojskowego, który współpracował z reżimową armią. Resort tłumaczył, że ekspert przebywał w jednej z syryjskich baz, gdzie szkolił żołnierzy wykorzystujących rosyjskie uzbrojenie. Wcześniej szef komisji obrony Dumy Państwowej Władimir Komojedow nie wykluczył, że Rosja wyśle do Syrii oddziały ochotników. Natomiast kilka dni temu prezydent Czeczenii Ramzan Kadyrow oświadczył, że na Bliskim Wschodzie są czeczeńskie oddziały specjalne, których zadaniem jest infiltracja bojówek tzw. Państwa Islamskiego.

>>> Czytaj też: Szczerski: Nie ma mowy, by Polska włączyła się do wojny w Syrii

Reklama

Reklama

 • Pierre d`Olais-Teau(2016-02-15 22:14) Odpowiedz 20

  Znowu ściema. To rebelianci się podszywają nosząc mundury zakupione w pierwszym lepszym sklepie z militariami

 • fuqu(2016-02-16 01:13) Odpowiedz 10

  Chyba nadchodzi czas "zielonych ludzików", chodź w tym przypadku to mogą być "Piaskowe Dziadki" (Dzidku drogi dziadku, nie chcemy jeszcze spać ...... itd.). W tym szaleństwie jest metoda, jak się Rosję złapie z ręką w kieszeni zachodu, to uporczywie twierdzi, że to nie jej ręka. Problemy zaczynają się gdy zachodnie koncerny też są gotowe przysiąc, że sprzedają broń do Rosji, ale tylko w celu zapewnienia bardziej humanitarnego sposobu zabijania na polu bitwy. ........... Sodomia i Gomoria się dzieje.

 • plutarch(2016-02-16 01:22) Odpowiedz 10

  Jak tu nie wierzyć Echu Moskwy. Jak wiadomo, Kreml nigdy nie mija się z prawdą...

 • Mowa(2016-02-16 01:23) Odpowiedz 00

  Jak tu nie wierzyć Echu Moskwy. Jak wiadomo, Kreml nigdy nie mija się z prawdą.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze