Analitycy porównywarki finansowej Comperia.pl przygotowali ranking najlepszych ubezpieczeń OC. Komu obecnie warto powierzyć swój samochód?

- Aktualnie właściciel 9-letniego Volkswagena Golfa 1,9 TDI z 2007 r., mieszkający w Warszawie i posiadający 60% zniżek, otrzyma najlepszą ofertę ubezpieczenia OC w AXA – komentuje ranking Mikołaj Fidziński, analityk Comperia.pl. – Ubezpieczyciel ten oferuje składkę ubezpieczenia OC w kwocie 388 zł. Nieco wyższą składkę znajdziemy w Link4.

Dodatkowo wśród wyróżniony ofert znalazły się Allianz, PZU oraz HDI, gdzie składki wahają się od 748 zł do 782 zł. – dodaje.

>>> Czytaj też: Raj dla przemytników, wyższe składki OC dla kierowców. Zalewają nas polsko-ukraińskie auta

TOP5 ubezpieczeń OC, źródło: Comperia.pl

TOP5 ubezpieczeń OC, źródło: Comperia.pl

źródło: Materiały Prasowe

Powyższy ranking uwzględnia wysokość samej składki OC, co oznacza, że klient nie wykupił dodatkowego ubezpieczenia np. autocasco czy NNW. Jednak cena ubezpieczenia często zawiera dodatkowe korzyści. Przykładowo AXA dodaje Assistance MINI oraz Zieloną Kartę, Link4 z kolei oferuje Zieloną Kartę, Program Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony, zaś Allianz dodaje do oferty Assistance Mini i ubezpieczenie Informacji Prawnej.

- Pamiętajmy, że ubezpieczenie OC, czyli odpowiedzialności cywilnej, jest obowiązkową polisą. Za jej brak właściciel samochodu osobowego może zostać ukarany grzywną nawet w kwocie do 3700 zł. Kara ta jest też wymierzana za brak ważnego ubezpieczenia. W przypadku zwłoki poniżej 3 dni kara jest niższa o 80 proc. (wynosi 740 zł), a połowę (1850 zł) jeżeli okres bez ochrony ubezpieczeniowej trwał od 3 do 14 dni – mówi Mikołaj Fidziński, Comperia.pl.

Należy pamiętać, że sprawdzenie ważności naszej polisy nie jest zależne wyłącznie od kontroli drogowej. Taką kontrolę prowadzi również Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, który jest w stanie szybko znaleźć w systemie elektronicznym posiadacza już nieważnego ubezpieczenia.

>>> Czytaj też: Ubezpieczenie OC z automatu. Polisomaty wracają na rynek