Pod koniec ubiegłego roku Intel zatrudniał 107300 pracowników. Intel to największy producent procesorów na świecie. Jej procesowy zdominowały całkowicie rynek komputerów osobistych. Ale świat poszedł w kierunku urządzeń mobilnych, gdzie firmie nie udało się powielić sukcesu. Prawie 60 proc. zysków pochodzi ze sprzedaży mikroprocesorów, wszelkie zmiany na tym rynku uderzają w Intela.

Koncern spodziewa się, że mniejsza liczba pracowników pozwoli oszczędzić 750 mln dolarów w tym roku i 1,4 mld dolarów na kolejnym.

>>>Czytaj więcej: Polska nie korzysta z analizy big data. Jesteśmy najsłabsi w regionie

Jednocześnie Intel poinformował, że planuje zainwestować w perspektywiczne dziedziny swojej działalności takie jak urządzenia przenośne: laptopy i tablety. Więcej uwagi planuje poświęcić centrum danych oraz Internetowi rzeczy.

Po opublikowaniu raportu akcje spółki spadły o 3 proc.

Intel podał, że uzyskał 13,7 mld dolarów ze sprzedaży w ostatnim kwartale, co oznacza wzrost o 7 proc. w stosunku do ubiegłego roku, a zysk wyniósł 2 mld dolarów, czyli więcej o 3 proc. r/r.

Niestety spada sprzedaż mikroprocesorów. Intel podał, że aż o 14 proc. było mniej zysków z tej działalności w stosunku do poprzedniego kwartału.

>>>Czytaj więcej: Ile zarabiają cyberprzestępcy na skradzionych danych?