"Airbus Helicopters planuje utrzymanie silnych więzi przemysłowych z Polską i rozpoczął budowę sieci partnerów dla śmigłowca Tiger przez organizację warsztatów, które pozwoliły 14 firmom związanym z programem Tiger oraz 12 podmiotom PGZ na omówienie tematów związanych z projektowaniem, produkcją, integracją i utrzymaniem" - czytamy w komunikacie.

Dostawcy dla śmigłowca Tiger, wśród których są największe firmy zajmujące się elektroniką, uzbrojeniem i komunikacją, takie jak Nexter, MBDA oraz Thales Avionics spotkały się z podmiotami Polskiej Grupy Zbrojeniowej podczas indywidualnych sesji na temat możliwych obszarów współpracy, podano także.

"Nie tylko kładziemy podwaliny pod przyszłą produkcję Tigerów w Polsce: otwieramy także drogę do utworzenia sieci przemysłowej dla Tigerów, w taki sam sposób, jak robimy to w przypadku Caracali" - powiedział dyrektor zarządzający Mickael Peru, cytowany w komunikacie.

Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ) to lider polskiego przemysłu i jeden z największych koncernów obronnych w Europie. Skupia ponad 30 spółek (branże: obronna, stoczniowa, nowych technologii), osiągając roczne przychody na poziomie 5 mld zł.

Airbus Helicopters jest częścią Airbus Group. Firma zatrudnia ponad 22 tysiące osób na całym świecie. W 2015 r. firma osiągnęła przychody w wysokości 6,8 mld euro.