Ranking Perspektywy 2016: Najlepsze uczelnie wyższe w Polsce

8 czerwca 2016, 06:45 | Aktualizacja: 08.06.2016, 07:28
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Po raz pierwszy wśród 50 najlepszych szkół wyższych w rankingu najlepszych uczelni Perspektywy 2016 znalazły się cztery niepubliczne. 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (12)

  • Piotr(2016-06-08 13:26) Zgłoś naruszenie 70

    Poproszę jeszcze o zestawienie tego czegoś ze światowymi, albo chociaż europejskimi uczelniami.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • dasf(2016-06-08 18:52) Zgłoś naruszenie 122

    Jak słyszę o wysokim poziomie na Uniwersytecie Warszawskim to mam uśmiech na twarzy. Studia ukończyłem rok temu a czułem się na w szkole średniej... wymagania takie, że nie musiałem nic robić prawie... ta uczelnia to znajduje się ale w 10 najgorszych

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • grom(2016-06-09 12:38) Zgłoś naruszenie 52

    W rankingach światowych najlepsza polska uczelnia, czyli UW znajduje sie dopiero w piątej setce. I to bliżej konca, tj. 465 miejsce. Jest to fatalny wynik. Zas biorąc pod uwagę, ze Polska należy do cywilizowanego swiata , a nie do państw Trzeciego Swiata , jest to po prostu DRAMAT, wstyd i kompromitacja. Jak w takiej sytuacji mamy byc innowacyjni?! Jak mamy konkurować z Niemcami, Francja, Anglia, itd. które maja po 5-6 uczelni w pierwszej setce?!

    Odpowiedz
  • foxy(2016-06-30 23:58) Zgłoś naruszenie 22

    I przez takie rankingi ludzie chodza na uczelnie na które nie chcą - ja poszłam na uniwersytet adama mickiewicza na ekonomie i byłam zawiedziona, zupełnie nie mogłam się odnaleźć - potem poszłam na kosmetologie w wszuie i robie dokładnie to co chciałam robić

    Odpowiedz
  • kokiels(2016-09-22 10:42) Zgłoś naruszenie 01

    Dla mnie to kabaret, ale szukałam dla siebie Pedagogiki i wyszło mi, że najlepszą uczelnią będzie dla mnie Szkoła Mydłowkiej w Wawie, a przerobiłam wszystkie z okolicy. Patrzyłam na program, kadrę, to jak sama uczelnia wygląda, ale przede wszystkim rozmawiałam z osobami, które tam chodzą. I w końcu miejsce, gdzie nie chodzi tylko o papierki, lecz o przygotowanie do pracy. Dużo konkretów - zaczynam już za tydzień z hakiem. Wiele sobie po tym obiecuje, a jak mi pójdzie, to się dopiero przekonamy.

    Odpowiedz
  • stolec(2016-11-16 19:03) Zgłoś naruszenie 11

    ***** z warszawy musi być pierwsze bo przecież to stolica

    Odpowiedz
  • piotr kolinski(2017-05-01 10:38) Zgłoś naruszenie 20

    Różnica jest taka że jak robiłem magisterkę w WSGE w Józefowie to przykładałem się do nauki w przeciwieństwie do czasów licencjatu na publicznej uczelni. Po prostu zacząłem doceniać edukację gdy zacząłem za nią płacić ;)

    Odpowiedz
  • kmik(2018-04-14 22:48) Zgłoś naruszenie 00

    studiawałem Bezpieczeństwo Narodowe pedagogikę na wyższej szkole bezpieczeńśtwa, Było spoko, troche czsem nie ogarniali w dziekanacie, ale za to dużo praktyk i zajęć terenowych, do tego fajna kadra. Polecam

    Odpowiedz