Na Catalyst zadebiutuje 50 000 obligacji na okaziciela serii A o wartości nominalnej 1 000 zł każda, czytamy w uchwale.

W kwietniu br. Medicalgorithmics dokonał przydziału wszystkich 50 tys. obligacji serii A o łącznej wartości nominalnej 50 mln zł. Kilka dni wcześniej spółka informowała, że zaoferuje do 50 tys. niezabezpieczonych, trzyletnich obligacji serii A o łącznej wartości nominalnej równej nie więcej niż 50 mln zł.

Jak wówczas informowano, środki z tej emisji miały w pierwszej kolejności zostać przeznaczone na przedterminowy wykup obligacji krótkoterminowych serii A0 o łącznej wartości nominalnej w wysokości 48 mln zł.

Medicalgorithmics S.A. to obecna na rynku od 2005 roku innowacyjna spółka wysokich technologii działająca w obszarze nieinwazyjnych urządzeń medycznych, właściciel i wytwórca najnowocześniejszego w skali światowej systemu do analizy pracy serca - PocketECG. Spółka działa na największych i najbardziej perspektywicznych rynkach - w Stanach Zjednoczonych i Azji, dostarcza rozwiązania dla najbardziej prestiżowych ośrodków w Polsce i USA. W lutym 2014 r. spółka przeniosła się na rynek główny warszawskiej giełdy z NewConnect, na którym była notowana od listopada 2011 r.

(ISBnews)