statystyki

Afganistan: Atak na zachodnich turystów

4 sierpnia 2016, 13:41 | Aktualizacja: 04.08.2016, 14:16
Źródło:PAP
Dwunastoosobowa grupa zachodnich turystów została w czwartek zaatakowana w prowincji Herat na zachodzie Afganistanu - poinformowały miejscowe władze i wojsko. Lekko rannych jest sześciu turystów i kierowca pojazdu, którym podróżowali.

Reklama

Reklama

W skład grupy wchodzili Brytyjczycy, Amerykanie i Niemiec.

Jak wynika z relacji rzecznika armii Nadżibullaha Nadżibiego, turyści poruszali się w konwoju z ochroną afgańskich żołnierzy. W przewożący ich pojazd trafił pocisk moździerzowy. Władze prowincji Herat poinformowały, że żołnierze odpowiedzi ogniem i zabili wielu talibów. Dotychczas talibowie nie przyznali się do ataku.

Do incydentu doszło na drodze łączącej dwa historyczne, pełne zabytków archeologicznych miasta Herat i Bamian. Prowincje o tych samych nazwach, również interesujące ze względów kulturowych i przyrodniczych, należą do najspokojniejszych w Afganistanie, gdzie wciąż w wielu regionach toczą się walki między talibami a siłami rządowymi.

Jednak podróżowanie lądem w Afganistanie jest uważane za bardzo niebezpieczne: celami ataków stają się zarówno konwoje wojskowe, mniej chronione konwoje humanitarne, jak i autobusy lokalnej komunikacji. Ambasady krajów zachodnich stanowczo odradzają wszelkie podróże turystyczne do Afganistanu ze względu na duże ryzyko zamachów i porwań, których ofiarami padają zwłaszcza cudzoziemcy. Nieliczni turyści, którzy docierają do Afganistanu, często podróżują do Bamianu, gdzie powstał pierwszy w kraju park narodowy. (PAP)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze