statystyki

Ceny miedzi w Londynie minimalnie w dół, ale w czwartek spadły o prawie 1 proc.

5 sierpnia 2016, 07:59 | Aktualizacja: 05.08.2016, 08:35
Źródło:PAP
Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie minimalnie spadają. Miedź na giełdzie metali LME w Londynie w dostawach 3-miesięcznych kosztuje 4.830,00 USD za tonę, o 1 dolara mniej niż w czwartek, a tego dnia metal staniał o 0,9 proc. do 4.831,0 USD .

Reklama

Reklama

Metal zaliczy ten tydzień jako spadkowy, po raz pierwszy od 4 tygodni.

Analitycy Goldman Sachs Group Inc. prognozują, że na rynku miedzi może pojawić się prawdziwa "burza", bo kopalnie zwiększają produkcję, koszty produkcji miedzi spadają, a popyt nie jest zbyt mocny.

Miedź w tym roku generalnie pozostaje w tyle za innymi metalami przemysłowymi, które zyskały na wartości, szczególnie cynk i nikiel. Skorzystały one na tym, że na świecie prognozowany jest niedobór cynku i niklu.

Natomiast w przypadku miedzi w I połowie 2016 r. był solidny wzrost produkcji metalu przez kopalnie na świecie i ten trend jeszcze może być mocniejszy w ciągu najbliższych kwartałów - oceniają analitycy Goldman Sachs Group.

Eksperci Goldman Sachs prognozują, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy cena miedzi może spaść do 4.000 USD za tonę tego metalu. (PAP)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze