statystyki

KNF chce nałożyć na BGŻ BNP Paribas dodatkowy bufor kapitałowy

9 sierpnia 2016, 14:49 | Aktualizacja: 09.08.2016, 16:31
Źródło:ISBnews

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zwróciła się do Komitetu Stabilności Finansowej (KSF) o wyrażenie opinii w sprawie zidentyfikowania banku BGŻ BNP Paribas jako "innej instytucji o znaczeniu systemowym" i nałożenia na bank (na zasadzie skonsolidowanej i indywidualnej) bufora w wysokości równoważnej 0,25% łącznej kwoty ekspozycji na ryzyko, obliczonej zgodnie z art. 92 ust. 3 rozporządzenia UE nr 575/2013, podał bank.

Reklama

Reklama 

"Komisja Nadzoru Finansowego w ramach postępowania administracyjnego prowadzonego w przedmiocie zidentyfikowania banku jako innej instytucji o znaczeniu systemowym i nałożenia na bank (na zasadzie skonsolidowanej i indywidualnej) bufora innej instytucji o znaczeniu systemowym, na podstawie przeprowadzonej oceny znaczenia systemowego banku zgodnie z art. 39 ust. 1 ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nadzorze makroostrożnościowym nad systemem finansowym i zarządzaniu kryzysowym w sektorze finansowym, postanowiła zwrócić się do Komitetu Stabilności Finansowej o wyrażenie opinii w sprawie zidentyfikowania banku jako innej instytucji o znaczeniu systemowym i nałożenia na Bank ((na zasadzie skonsolidowanej i indywidualnej) bufora w wysokości równoważnej 0,25% łącznej kwoty ekspozycji na ryzyko obliczonej zgodnie z art. 92 ust. 3 rozporządzenia UE nr 575/2013" - czytamy w komunikacie.

Bank poinformuje w odrębnym raporcie o zakończeniu postępowania identyfikującego bank jako inną instytucję o znaczeniu systemowym oraz określeniu wysokości bufora innej instytucji o znaczeniu systemowym, po otrzymaniu takiej decyzji, podano także.

BGŻ BNP Paribas podał, że na dzień publikacji niniejszego raportu nie otrzymał informacji o terminie wprowadzenia bufora innej instytucji o znaczeniu systemowym, nie jest też znany wpływ na minimalne wartości współczynników kapitałowych.

Łączny współczynnik kapitałowy grupy BGŻ BNP Paribas wyniósł 14,46% na koniec marca 2016 r., wobec 14,18% na koniec marca 2015 r.

Bank BGŻ BNP Paribas jest członkiem wiodącej międzynarodowej grupy bankowej BNP Paribas. Bank jest bankiem uniwersalnym, notowanym na GPW.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze