statystyki

Suma wszystkich strachów. Już cały świat boi się imigrantów

15 sierpnia 2016, 11:00
Źródło:Bloomberg
Imigranci

Imigranciźródło: ShutterStock

Na całym świecie, od USA po Rosję, niepokoje związane z imigracją są coraz większe – wynika z ostatniego sondażu Ipsos Mori.

Reklama

Reklama

Około 45 proc. z ponad 16 tys. osób w 22 krajach świata, którzy wzięli udział w sondażu, uważa, że imigracja ma negatywny wpływ na ich kraj. Z kolei tylko 20 proc. ankietowanych sądzi, że wpływ ten jest pozytywny.

Największe obawy wobec imigrantów odnotowano w Turcji, Włoszech, Rosji, na Węgrzech, we Francji i Belgii, gdzie proporcja negatywnych postaw wynosiła 6 do 10. Prawie połowa wszystkich ankietowanych stwierdziła, że w ich kraju jest za dużo imigrantów.

Sondaż Ipsos Mori obrazuje rosnące napięcia wokół imigracji w coraz bardziej zglobalizowanym świecie. Zwiększony poziom imigracji z krajów UE do Wielkiej Brytanii był jednym z głównych czynników zwycięstwa opcji Brexitu w niedawnym referendum w Wielkiej Brytanii. Tymczasem kraje europejskiego Południa, takie jak Hiszpania i Włochy, doświadczyły zwiększonego napływu imigrantów ekonomicznych z Afryki Północnej.
Grecja z kolei musi się zmagać ze zwiększonym napływem imigrantów z terenów objętych konfliktami, głównie z Syrii, Iraku i Afganistanu.

“Imigracja to problem globalny, a naprawdę niewiele krajów na świecie akceptuje obecne poziomy imigracji i jest w stanie sprawować kontrolę nad tym procesem” – komentuje Bobby Duffy z ośrodka badań społecznych Ipsos Mori.
Ankietowani pokazali także podejrzliwość wobec uchodźców. 40 proc. badanych chciało zamknięcia granic przez uchodźcami, zaś 60 proc. uważa, że terroryści podszywają się pod uchodźców. W Turcji, po ostatnich atakach terrorystycznych, odsetek ten wyniósł aż 83 proc.

Ankietę prowadzono w Argentynie, Australii, Belgii, Brazylii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Węgrzech, Indiach, Włoszech, Japonii, Meksyku, Polsce, Rosji, Arabii Saudyjskiej, RPA, Korei Południowej, Hiszpanii, Szwecji, Turcji, Wielkiej Brytanii i USA. Badanie przeprowadzono w dniach od 24 czerwca do 8 lipca.

>>> Czytaj też: "Był raj, jest śmietnisko". Jak wyglądają Niemcy po fali uchodźców?

Reklama

Reklama

 • Oo(2016-08-15 12:56) Odpowiedz 122

  Polityka imigracyjna wskazana przez Australię ma ręce, nogi i jest drogą którą chce podążać min. Wielka Brytania. My powinniśmy robić to źle i medialnie udawać że tak trzeba bo są takie "duże wyzwania".

 • tu jest Polska, a nie Niemcy.(2016-08-15 20:41) Odpowiedz 64

  Pragnę przypomnieć niemieckim gazetom, że cenzura prewencyjna jest w Polsce ZAKAZANA.

 • EWA (2016-08-19 10:45) Odpowiedz 11

  z innej manki nalezy problem rozstrzygnac!!!! a mianowicie zakonczyc ludobojstwo w krajach z ktorych pochodza uchodzcy - lub oddac im wlasne mieszkania tu na zachodzie - choc watpie by ONI -czyli emigranci z tego kroku by sie rzeczywiscie ucieszyli - kazdy lubi swoje!

 • Ale jest na to sposób.....(2016-08-26 13:26) Odpowiedz 00

  Przyjmować ile wlezie..... a potem zmusić Polskę, Czechy i Węgry by brały w tym szaleństwie udział. Oczywiście absolutnie zabronione jest chronienie własnych granic itp.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze