statystyki

Radomskie lotnisko trafi w ręce Izraelczyków? "Trwają rozmowy z inwestorami"

11 sierpnia 2016, 18:43 | Aktualizacja: 11.08.2016, 18:43
Źródło:PAP
Budynek terminalu Portu Lotniczego Radom

Budynek terminalu Portu Lotniczego Radomźródło: Materiały Prasowe

Trwają rozmowy z potencjalnymi inwestorami dotyczące sprzedaży części udziałów lotniska w Radomiu - poinformował rzecznik portu Kajetan Orzeł. Jednym z zainteresowanych jest izraelska firma iHLS zajmująca się bezpieczeństwem wewnętrznym.

Reklama

Reklama

"W związku z informacjami mediów w sprawie rzekomego pozyskania przez spółkę inwestora, Port Lotniczy Radom zaprzecza jakoby zawarł umowę z izraelską spółką iHLS. Jednocześnie informujemy, że prowadzone są negocjacje z wymienionym, zagranicznym podmiotem w sprawie zbycia części akcji" - podało lotnisko na swojej stronie.

Dodało, że szczegóły rozmów są poufne, głównie z powodu ich strategicznego znaczenia dla radomskiego lotniska.

Rzecznik radomskiego portu Kajetan Orzeł zaznaczył w rozmowie z PAP, że rozmowy prowadzone są z różnymi podmiotami nie tylko z Izraelczykami. Dodał, że inwestor będzie mógł pozyskać maksymalnie 49 proc. akcji spółki i 49 proc. głosów na walnym zgromadzeniu. Oznacza to, że miasto Radom - jako większościowy udziałowiec - będzie miało głos decydujący.

Tymczasem na swojej stronie firma iHLS podała, że podpisała umowę wyłączności w tej sprawie. Jednak rzecznik portu zaprzeczył jakoby "jakakolwiek umowa z jakimkolwiek inwestorem została podpisana". "Trwają rozmowy" - podkreślił.

iHLS ponadto wskazuje w informacji na stronie, że port lotniczy w Radomiu znajduje się w strategicznym obszarze dla lotów międzynarodowych i wewnątrzunijnych.

Firma iHLS oferuje m.in. technologie wojskowe i informatyczne służące wykrywaniu zagrożeń i zapewnianiu ochrony np. w transporcie.

Radomskie lotnisko jest jedynym spośród 15 portów lotniczych użytku publicznego w Polsce, które powstało bez wsparcia unijnego. Miasto zainwestowało w jego powstanie ponad 90 mln zł. Zgodnie z założeniami przyjętymi w biznesplanie Port Lotniczy Radom wygeneruje dodatni wynik dopiero w 2025 r.

>>> Czytaj też: Koniec złej passy lotniska w Radomiu. Ruszają nowe połączenia


Reklama

Reklama

  • mleko(2016-08-11 20:30) Odpowiedz 123

    Każde miasto miasteczko i wioska chce mieć lotnisko przerost ambicji nad możliwościami a potem tak to się kończy. Kredyty zostają do spłacenia, pasażerów i rejsów nie ma. I na gwałt trzeba szukać kto to kupi za 1/3 ceny żeby nie skończyło jak lotniska Hiszpańskie puste pozamykane i rozpadające się.

  • w żadnym wypadku (2016-08-11 21:08) Odpowiedz 42

    Czy może być gorszy "inwestor"niż izraelski ?

  • Edek(2016-08-11 22:36) Odpowiedz 21

    Lotnisko to ma bardzo długą tradycję, szkoda że kiedyś nie wpadnięto na pomysł promowania swojego logo, bo dziś byłoby jak znalazł aby odeprzeć ataki tych co myślą, że istnieje ono od miesiąca. Kapitał niech sobie będzie skąd chce, ważne aby przestrzegał obowiązujących reguł, a reszta to drobiazg.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze