statystyki

Haitong Bank podniósł rekomendację PKP Cargo do 'kupuj', wycenę do 49,2 zł

25 sierpnia 2016, 10:22 | Aktualizacja: 25.08.2016, 13:24
Źródło:ISBnews

Haitong Bank podniósł rekomendację dla PKP Cargo do "kupuj" z "neutralnie" i cenę docelową akcji o 4% do 49,2 zł, wynika z raportu datowanego na 24 sierpnia.

Reklama

Reklama
"Uwzględniając spadający udział w rynku PKP Cargo, dalsze opóźnienia w rozpoczęciu dużych projektów infrastrukturalnych w Polsce i problemy finansowe głównego klienta AWT, czyli konsorcjum OKD, analitycy wyraźnie obniżyli swoje prognozy zysków w perspektywie krótkoterminowej. Analitycy Haitong Bank oczekują jednak, że zysk netto odbije się, licząc półrocze do półrocza w drugiej części 2016 roku i znacząco zwiększy się w latach 2017-2018 za sprawą ożywienia w przewozach towarowych oraz wzrostu jednostkowej ceny usług" - czytamy w komunikacie poświęconym rekomendacji.

Analitycy podnieśli rekomendację dla PKP Cargo po istotnym spadku kursu od początku roku (41% i 48% poniżej indeksu WIG40).

Uważają oni, że spółka będzie w stanie wypłacić przyzwoite dywidendy (stopa dywidendy na poziomie 2,9/4,8% w latach 2017/18). Dodatkowo, przy wskaźniku EV/EBITDA na poziomie 3,43 na 2017 rok spółka notowana jest ze znacznym dyskontem do podmiotów porównywalnych.

"Choć analitycy Haitong Bank obniżyli swoje krótkoterminowe prognozy zysków, to zredukowali również założenia dotyczące wydatków kapitałowych w perspektywie krótkoterminowej, co finalnie spowodowało, że cena docelowa akcji wzrosła o 4% do 49,2 zł" - podsumowano w komunikacie.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze