statystyki

Elemental Holding podpisał list intencyjny ws. akwizycji w Skandynawii

12 września 2016, 12:15 | Aktualizacja: 12.09.2016, 14:36
Źródło:ISBnews

Elemental Holding podpisał list intencyjny w sprawie nabycia nie mniej niż 51% udziałów w spółce z branży recyklingu zużytych katalizatorów samochodowych i płytek drukowanych w Skandynawii, poinformowała spółka. Warunkiem dokonania transakcji jest przedstawienie przez kontrahenta aktualnych wyników zarówno prawnego, jak i finansowego procesu due diligence, podano również.

Reklama

Reklama

"Strony LOI ustanowiły na okres 60 dni od daty jego podpisania, wyłączność dla Elemental Capital na prowadzenie negocjacji w sprawie objętej LOI. Strony zaplanowały przeprowadzenie Transakcji nie później niż do dnia 15 listopada 2016 roku" - czytamy w komunikacie.

"Zależy nam na włączaniu do grupy firm zdrowych, doświadczonych i wzmacniających nasz potencjał geograficznie, zwłaszcza w kluczowych segmentach recyklingu zużytych katalizatorów oraz układów drukowanych. Nasza obecna skala pozwala nam na współpracę z dużymi odbiorcami surowca, a poziom zaawansowania naszej technologii coraz mocniej zbliża nas do jakości i czystości odzyskiwanego materiału oferowanego przez huty. Już dziś jako jedyni w tej części Europy produkujemy czysty koncentrat pozbawiony aluminium i stali. Po zakończeniu inwestycji w Bydgoszczy w budowę linii do przetwarzania i próbkowania układów drukowanych będziemy analizować możliwości pozyskania partnera do budowy pieców do pyrolizy, czyli wejdziemy na kolejny szczebel rozwoju technologicznego" - powiedział prezes Paweł Jarski, cytowany w komunikacie.

Spółka realizuje plan inwestycyjny rozłożony na trzy lata i realizowany w dwóch etapach. Pierwszy etap, zaplanowany na półtora roku, będzie kosztował ok. 10 mln euro. Zakłada on budowę linii do przetwarzania zużytych katalizatorów samochodowych oraz układów drukowanych w zakładzie Bydgoszczy. Koszt drugiego etapu, który ma się zakończyć w 2018 roku, wyniesie ok. 20 mln euro, podano również.

Elemental Holding jest grupą kapitałową działającą w branży recyklingu i obrotu surowcami wtórnymi oraz dostawcą surowca do hut i odlewni. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od grudnia 2013 r.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze