statystyki

Honorowa rezygnacja? David Cameron zrzekł się mandatu posła

12 września 2016, 16:54 | Aktualizacja: 12.09.2016, 16:58
Źródło:PAP
David Cameron, premier Wielkiej Brytanii

David Cameron, premier Wielkiej Brytaniiźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Simon Dawson

Były premier Wielkiej Brytanii David Cameron zapowiedział w poniedziałek, że zrzeka się mandatu posła. Oznacza to konieczność przyspieszonych wyborów w jego okręgu poselskim Witney w hrabstwie Oxfordshire, który Cameron reprezentował w Izbie Gmin od 2001 roku.

Reklama

Reklama

Cameron był liderem Partii Konserwatywnej od 2005 roku, a premierem przez sześć lat od 2010 roku. Ustąpił ze stanowiska lidera partii torysów i szefa rządu po czerwcowym referendum, w którym Brytyjczycy zadecydowali o wystąpieniu ich kraju z Unii Europejskiej. Mimo to zapowiadał wówczas, że zachowa mandal posła do kolejnych wyborów powszechnych.

"Według mnie, w świecie dzisiejszej polityki i zważywszy na okoliczności mojej dymisji, nie ma możliwości bycia skutecznym posłem, kiedy było się (wcześniej) premierem" - powiedział Cameron w telewizji ITV.

Zaznaczył, że podjął decyzję o rezygnacji z mandatu ze skutkiem natychmiastowym.

49-letniego Camerona na stanowisku lidera partii i premiera zastąpiła dotychczasowa minister spraw wewnętrznych Theresa May. Głównym zadaniem jej rządu ma być przygotowanie i przeprowadzenie negocjacji z Unią Europejską w sprawie Brexitu.

>>> Czytaj też: Premier Belgii: powstanie UE dwóch prędkości

Reklama

Reklama

  • Antoni(2016-09-13 08:07) Odpowiedz 00

    Jakoś nie wyobrażam sobie takiej sytuacji w Polsce . Czarnecki bredzi coś o trybunale w Karlsruhe ale u Nas to inny sejm , inni ludzie . U Nas to była sensacja w Uk to normalka

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze