statystyki

DM BDM podniósł wycenę Cyfrowego Polsatu do 26,36 zł, nadal zaleca 'akumuluj'

19 września 2016, 09:02 | Aktualizacja: 19.09.2016, 13:34
Źródło:ISBnews

Analitycy DM BDM podtrzymali rekomendację "akumuluj" dla Cyfrowego Polsatu i jednocześnie podnieśli cenę docelową do 26,36 zł za akcję z 24,65 zł, wynika z raportu datowanego na 15 września.

Reklama

Reklama
W dniu wydania rekomendacji kurs wynosił 23,9 zł. W piątek za akcję płacono 24,77 zł.

"Do utrzymania pozytywnej oceny skłania nas perspektywa powrotu EBITDA segmentu klientów indywidualnych i biznesowych na ścieżkę wzrostu już w 2017 roku, gdyż spodziewamy się, że coraz lepsza monetyzacja klienta powinna być jeszcze bardziej widoczna jako czynnik determinujący. Dobrze oceniamy odczyty z bieżącego roku wskazujące na przyrost RGU we wszystkich głównych usługach kontraktowych" - czytamy w raporcie.

"W dalszym horyzoncie kluczowe znaczenie dla spółki w obszarze klientów indywidualnych i biznesowych może mieć stopniowa odbudowa wartości rynku telekomunikacyjnego (zwracamy uwagę, że nowy prezes UKE zapowiedział, że regulator będzie chciał doprowadzić do zatrzymania erozji wartości rynku trwającej od kilku lat). Drugim impulsem dla nas jest coraz bliższa perspektywa powrotu Cyfrowego Polsatu do grona spółek dywidendowych. Zgodnie z naszymi prognozami, CPS jest obecnie handlowany przy mnożniku EV/EBITDA na lata 2017-2018 wynoszącym odpowiednio 6,8x i 6,3x" - czytamy dalej.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze