statystyki

Komputronik: Sąd arbitrażowy umorzył postępowanie o zapłatę 28,5 mln zł dla CCE

19 września 2016, 17:29 | Aktualizacja: 19.09.2016, 17:46
Źródło:ISBnews

Reklama

Reklama

Komputronik: Sąd arbitrażowy umorzył postępowanie o zapłatę 28,5 mln zł dla CCEWarszawa, 19.09.2016 (ISBnews) - Zespół Orzekający Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie (SA KIG) umorzył postępowanie przeciwko Komputronikowi z powództwa Clean & Carbon Energy (CCE) w sprawie o zapłatę 28,5 mln zł wraz z odsetkami ustawowymi, podała spółka.

"Z informacji uzyskanych dziś od pełnomocnika procesowego emitenta wynika, że w dniu 1 września 2016 r. Zespół Orzekający SA KIG rozpoznający przedmiotowy spór wydał postanowienie, na mocy którego umorzył w całości postępowanie z powództwa Clean & Carbon Energy S.A. przeciwko emitentowi o zapłatę 28,5 mln zł wraz z odsetkami ustawowymi. W ocenie pełnomocnika procesowego emitenta od postanowienia nie przysługuje środek odwoławczy, a ewentualne ponawianie tożsamych pozwów ze strony Clean & Carbon Energy S.A. zwalczane będzie poprzez podnoszenie zarzutu przedawnienia roszczenia" – czytamy w komunikacie

Postanowienie to kończy spór przed SA KIG zainicjowany przez Clean & Carbon Energy jeszcze w 2013 r., podano także.

Komputronik - dystrybutor sprzętu IT - jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2007 roku. Spółka wchodzi w skład grupy kapitałowej Komputronik, do której należy również Benchmark Sp. z o.o., Idea Nord sp. z o.o., Movity sp. z o.o., a także czeska spółka K24 s.r.o.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze