statystyki

Wicepremier Ukrainy: mamy nadzieję, że w przyszłym roku PKB Ukrainy wzrośnie o 2 proc. [WIDEO]

20 września 2016, 08:51 | Aktualizacja: 20.09.2016, 08:55
Źródło:PAP
Ukraina

Ukrainaźródło: ShutterStock

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku gospodarka Ukrainy wzrośnie o 2 proc., a w tym roku powinno to być 1 proc. To pokazuje, że ukraińska gospodarka stabilizuje się - przekonuje w rozmowie z PAP wicepremier Ukrainy Iwanna Kłympusz-Cincadze.

Reklama

Reklama

"W przyszłym roku mamy nadzieję uzyskać 2-procentowy wzrost gospodarczy, w naszej sytuacji, z trwającą wojną, z reformami, z pieniędzmi, które są potrzebne na te reformy. (...) W tym roku też zanotujemy wzrost. Będzie niewielki, 1-proc., ale to oznacza, ze nasza gospodarka stabilizuje się " - powiedziała PAP wicepremier.

Dopytywana o postępy w reformach gospodarczych, wskazała m.in na zmiany w systemie bankowym. "Oczyściliśmy nasz system bankowy. Około 70 banków zostało zamkniętych w ciągu dwóch lat. To nie było łatwe i przez wszystkich akceptowane, ale te banki nie były efektywne. Te działania stworzyły dzisiaj dodatkowe zaufanie do sektora bankowego na Ukrainie. Ciągle musimy zrobić więcej w tym zakresie" - powiedział.

Wicepremier Ukrainy: w przyszłym roku gospodarka Ukrainy wzrośnie o 2 proc.

więcej
Wideo

Reklama

Reklama

  • bk2b(2016-09-20 12:24) Odpowiedz 10

    Rosja nie wytrzyma długotrwałego konfliktu na Ukrainie w Donbasie i na Krymie .... Pucion popełnia kardynalne błędy jako gospodarz który powinien dbać przede wszystkim o gospodarkę Rosji ...Chodzi o to że w czasie jak jest zajęty układankami personalnymi wokół siebie na Kremlu i w głównych obwodach w Rosji to jeszcze do tego dochodzą koguty skaczące po władzę tacy jak Kadyrow w Czeczenii czy nowi "bossowie" w Donbasie i Krymie, to przelatują mu przez palce sprawy społeczne i gospodarcze w Rosji i na Świecie... Rosja wobec Chin jest zwykłym karłem.....W tym czasie np. Polska wykorzystuje nieuwagę Puciona i ośmielona zapowiedzią budowy Jedwabnego Szlaku która dała Kazachstanowi większą niezależność i podpisuje umowy gospodarcze i polityczne z tymi krajami.... To jest strategiczny błąd Panie Pucion... Zajęty Ukrainą której i tak nie utrzyma, Rosja traci najważniejsze wpływy dla jej przetrwania które są w Azji Środkowej... Tej rejon jest kluczowy dla Polski, Europy i Chin bowiem to właśnie tam przeniesie się ostateczna rozgrywka o istnienie Rosji jako wielkiego i ważnego kraju który ma coś do powiedzenia ....Rosja rozpadnie się w ciągu kilkunastu następnych lat... Nie będzie też wojny którą tak zapowiada Pucion pomiędzy USA i Chanami o hegemonię w Świecie..... USA się dogada z Chinami i nastąpi podział wpływów w Świecie. Rozwój techniki wojskowej spowoduje że już niedługo masowo będzie produkowana broń laserowa która będzie mogła zestrzelić nawet pociski armatnie i czołgowe.... Świat XXI wieku jest już zbyt zinformatyzowany i otwarty aby udawało się dalej Rosji tak łatwo nadal prowadzić taką wielką walkę informacyjną.... jak robi to dotychczas

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze