Rekomendacja została wydana przy cenie 30,1 zł, zaś w środę ok godz. 9:30 kurs wynosił 30,88 zł po spadku o 0,39% od ostatniego zamknięcia.

"Zwracamy uwagę na pozytywne skutki wprowadzonego w sierpniu pakietu paliwowego w Polsce, który może przynajmniej w średnim terminie ograniczyć działalność szarej strefy. Pierwsze sygnały są bardzo obiecujące. W kontekście Lotosu warto podkreślić wysoką ekspozycję na diesla oraz możliwość przekierowania dotychczasowego eksportu na rynek krajowy (sprzedaż z premią). W perspektywie kolejnych tygodni akcentujemy spadek zapasów paliw w Europie i poprawę marż rafineryjnych, oraz lepsze warunki w upstreamie. Podtrzymujemy nasze zalecenie 'akumuluj', cenę docelową podnosimy do 33,2 zł (z 27,1 zł wcześniej)" - czytamy w raporcie.

Analitycy DM BDM prognozują, że w całym 2016 roku spółka może wypracować około 2,2 mld zł skorygowanej EBITDA LIFO. Jeszcze na początku roku prognozy w konsensusie wynosiły 1,3-2,1 mld zł. W 2017 roku spodziewają się wyniku w okolicach 2 mld zł ze względu na planowany przestój remontowy (przełom I/II kw. 2017, raz na 4 lata). Według nich Grupa Lotos odnotuje w tym roku 804 mln zł zysku netto wobec straty w ub.r.

(ISBnews)