"W dniu 25 listopada 2015 r. zarząd spółki wyraził zamiar zarekomendowaniu walnemu zgromadzeniu akcjonariuszy spółki wypłaty dywidendy za 2015 rok w wysokości od 1,00 zł do 1,25 zł na jedną akcję spółki" - czytamy w komunikacie.

Rekomendacja uwarunkowana jest przeprowadzeniem połączenia Pfleiderer Grajewo z Pfleiderer GmbH, wystarczającym poziomem zysku netto ograniczeniami wynikającymi z umów regulujących kwestie zadłużenia grupy.

"Zarząd spółki dokonał również zmiany polityki w zakresie dywidendy spółki określonej w prospekcie w ten sposób, że począwszy od roku obrotowego zakończonego w dniu 31 grudnia 2016 roku spółka, w zależności od danego momentu w cyklu koniunkturalnym, przeznaczać będzie na wypłaty dywidendy do 70% skonsolidowanego zysku netto grupy" - czytamy dalej.

Pod koniec czerwca br. Pfleiderer Grajewo informowało, że zamierza po integracji z Pfleiderer GmbH wdrożyć politykę dywidendową zakładającą wypłatę 25-50% skonsolidowanego zysku netto akcjonariuszom począwszy od zysku za 2016 r.

Spółka poinformowała dziś o wznowieniu pre-IPO związanego z integracją grupy kapitałowej Pfleiderer.

Grupa Pfleiderer to wiodący producent paneli na bazie drewna na największych europejskich rynkach, w Niemczech i Polsce, gdzie jest odpowiednio numerem 1 i 2 pod względem wielkości produkcji płyt wiórowych. W 2014 r. miała 1 522,82 mln zł skonsolidowanych przychodów.