Kurator firmy Madoffa wygrywa dostęp do funduszy likwidacyjnych

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
30 grudnia 2008, 22:09
Bernard Madoff
Bernard Madoff/DGP
Kurator odpowiedzialny za firmę inwestycyjną Bernarda Madoffa otrzymał zgodę, by zająć 28,1 mln dolarów z rachunków firmy, które mogą zostać wykorzystane dalej, by spłacić ofiary domniemanego oszustwa byłego szefa funduszu.

Sędzia upadłościowy Burton Lifland zatwierdził ugodę, by wycofać fundusze z konta bankowego firmy Madoff'a podczas dzisiejszego przesłuchania na Manhattanie.

Fundusz Madoff'a upadł po tym, jak on sam został zatrzymany 11 grudnia i oskarżony o defraudację. Firma jest likwidowana pod nadzorem Securities Investor Protection Corp. (SIPC), której fundusze pokrywają roszczenia w papierach wartościowych i gotówce do 500.000 dolarów na poszkodowanego, w tym do 100.000 dolarów w gotówce.

Użycie tych środków nie zmniejszy dochodów klientów, ponieważ koszty kuratora, które nie zostaną pokryte przez fundusze z firmy Madoff'a, będą zapłacone przez SIPC.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: INFOR
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj