Best wydał 78,4 mln zł na zakup portfeli o wartości 418,5 mln zł w I kw. 2017 r.Warszawa, 13.04.2017 (ISBnews) - Spłaty z zarządzanych portfeli wierzytelności w grupie Best wzrosły o ponad 17% r/r do 61,6 mln zł w I kw. 2017 r., podała spółka. W tym samym czasie grupa przeznaczyła 78,4 mln zł na inwestycje w nowe portfele wierzytelności wobec 44,7 mln zł w ub.r., co przełożyło się na pozyskanie portfeli wierzytelności o łącznej wartości nominalnej 418,5 mln zł wobec 321,8 mln zł w analogicznym okresie ub.r.

"W 2016 roku osiągnęliśmy rekordowo wysokie spłaty z zarządzanych portfeli wierzytelności (+30% r/r). Powodem do zadowolenia był dla nas także znaczący wzrost inwestycji w nowe portfele wierzytelności - przez cały ubiegły rok przeznaczyliśmy na ten cel ponad ćwierć
miliarda złotych. Na ten rok mamy równie ambitne plany. Wyniki operacyjne w I kwartale 2017 roku są najlepszym dowodem na to, że nie zwalniamy tempa. Niezmiennie utrzymujemy wysoki poziom odzyskiwania spłat, coraz więcej inwestujemy też w nowe portfele. Mamy nadzieję, że przełoży się to na nasz dalszy, dynamiczny rozwój - planujemy nieprzerwanie zwiększać skalę naszej działalności" - powiedział prezes Krzysztof Borusowski, cytowany w komunikacie.

"Zdajemy sobie sprawę, że rynek zarządzania wierzytelnościami staje się coraz bardziej konkurencyjny. Z tego powodu cały czas intensywnie pracujemy nad poprawą naszej efektywności operacyjnej. Ostatnie miesiące były dla nas pod tym względem szczególnie
pracowite, ponieważ wdrażaliśmy nasz autorski system operacyjny SIGMA, wspierający procesy zarządzania wierzytelnościami w całej grupie. To dla nas nie tylko duża zmiana technologiczna, ale także jakościowa" - dodał Borusowski.

Best specjalizuje się w obrocie i zarządzaniu wierzytelnościami nieregularnymi. Grupa inwestuje w portfele wierzytelności (przede wszystkim bankowe) z wykorzystaniem funduszy sekurytyzacyjnych oraz świadczy usługi windykacyjne na zlecenie - na rzecz banków, firm telekomunikacyjnych, energetycznych oraz innych podmiotów oferujących usługi masowe. Best jest spółką notowaną na warszawskiej giełdzie od 1997 r.

(ISBnews)