Przemysław Janiszewski został powołany na wiceprezesa Polimeksu-MostostaluWarszawa, 15.09.2017 (ISBnews) - Rada nadzorcza Polimeksu-Mostostalu podjęła uchwałę, na mocy której powołała Przemysława Janiszewskiego na stanowisko wiceprezesa z dniem 14 września 2017 r., poinformowała spółka.

"Przemysław Janiszewski jest managerem z wieloletnim stażem w kraju i za granicą w branży budowlanej. Przed powołaniem w skład zarządu Polimeksu-Mostostal, przez większą część swojej kariery zawodowej pracował dla jednego z największych międzynarodowych koncernów budowlanych na świecie - Skanska, gdzie pełnił różne role menadżerskie, był członkiem zarządu oraz członkiem rady nadzorczej w wielu spółkach grupy Skanska" - czytamy w życiorysie dołączonym do komunikatu.

Nowy członek zarządu został powołany na trzyletnią wspólna kadencję.

Od 14 września br. skład Zarządu Polimex-Mostostal S.A. prezentuje się następująco:

Antoni Józwowicz - prezes zarządu

Andrzej Juszczyński - wiceprezes zarządu

Przemysław Janiszewski - wiceprezes zarządu.

"Cieszymy się, że tak doświadczony menadżer dołączył do zarządu Polimex-Mostostal. Ze spokojem powierzamy w jego ręce kwestie operacyjne spółki. W ciągu swojej kilkunastoletniej kariery udowodnił wielokrotnie, że nie boi się wyzwań i świetnie radzi sobie z ambitnymi projektami. Takich ludzi nam dzisiaj potrzeba. Grupa Polimex Mostostal się zmienia i rośnie w siłę. Przed nami wiele wyzwań i czas realizacji przyjętego niedawno Planu rozwoju, a co za tym idzie ciężka praca. W takim składzie zarządu będzie nam łatwiej zrealizować założone cele" - powiedział Józwowicz, cytowany w komunikacie.

Polimex-Mostostal S.A. jest firmą inżynieryjno-budowlaną, aktywną na rynku od 1945 roku. Wraz ze spółkami tworzącymi GK Polimex, realizuje usługi na zasadach generalnego wykonawstwa dla wielu branż przemysłu, w tym energetyki, chemii, przemysłu rafineryjno-petrochemicznego czy ochrony środowiska. Jego skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 2 668 mln zł w 2016 r.(ISBnews)