Qumak w konsorcjum z Computeksem ma ramową umowę z COAR wartą do 34,2 mln złWarszawa, 15.09.2017 (ISBnews) - Qumak w konsorcjum z Computeksem podpisał wartą maksymalnie 34,2 mln zł netto umowę ramową z Centrum Obsługi Administracji Rządowej (COAR) na dostawę sprzętu IT.

"Konsorcjum jest jednym z pięciu podmiotów, które w ciągu najbliższych 2 lat będą zapewniać podstawowe wyposażenia IT do ponad 50 jednostek administracji publicznej, w tym do: ministerstw, urzędów czy inspektoratów" - czytamy w komunikacie.

Zamówienia będą obejmować dostawę 6 200 komputerów stacjonarnych, około 4 300 monitorów oraz blisko 2 700 laptopów. Całkowity budżet COAR na ten cel to 34,2 mln zł netto, podano również.

"Dostawy sprzętowe to historycznie jeden z ważniejszych biznesów Qumaka. Obecnie stanowią one dużo mniejszy udział w naszych przychodach, ponieważ skupiamy się na kontraktach, które mogą przynieść możliwie wysokie zyski. Tego typu zamówienia są dla nas również korzystne z perspektywy cash flow, ponieważ nie wiążą gotówki na zbyt długi okres" - powiedział p.o. prezesa Wojciech Włodarczyk, cytowany w materiale.

Podpisana umowa to drugie z rzędu duże zamówienie pozyskane w sektorze publicznym. To również jeden z sygnałów na ożywienie w tym segmencie, które w umiarkowanym stopniu widoczne jest od kilku miesięcy, podsumowano.

Qumak jest polską spółką informatyczno-technologiczną, notowaną na GPW od 2006 r. Oferuje innowacyjne rozwiązania IT dla sektora prywatnego i publicznego, świadczy usługi obejmujące: konsulting i doradztwo, projektowanie i wdrażanie rozwiązań, wsparcie techniczne i serwisowe oraz rozbudowę rozwiązań.

(ISBnews)