Vistal z żądaniem wypłaty 2,5 mln zł gwarancji, wypowiedzianą umową za 51 mln złWarszawa, 04.10.2017 (ISBnews) - Vistal Gdynia otrzymał do Credit Agricole Bank Polska informację o wpłynięciu żądania Metrostav oddział w Polsce wypłaty kwoty 2,5 mln zł z wystawionej gwarancji bankowej zwrotu zaliczki, podała spółka.

Gwarancja bankowa została ustanowiona zgodnie z postanowieniami umowy zawartej w kwietniu 2016 r., na wykonanie przez Vistal 16 obiektów mostowych w ciągu S7 za 49,9 mln zł brutto, wynika z komunikatu.

W osobnym komunikacie Vistal podał, że Duro Felguera wypowiedziała umowę na wykonanie i montaż dwóch dźwigów typu Grab Unloader o wadze 1 300 ton każdy i udźwigu 52 ton. Wartość umowy wynosiła 50,9 mln zł.

Vistal Gdynia - spółka dominująca grupy Vistal - to producent konstrukcji stalowych, realizujący kontrakty dla klientów w kraju i na rynkach zagranicznych. Spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w styczniu 2014 r. Grupa działa w segmentach infrastrukturalnym, marine i offshore, w tym infrastruktury portowej, budownictwa kubaturowego i energetyki.

(ISBnews)