Biomed-Lublin chce pozyskać co najmniej 6 mln zł z subskrypcji prywatnejWarszawa, 16.10.2017 (ISBnews) - Biomed-Lublin rozpoczął negocjacje z inwestorami zainteresowanymi objęciem nowych akcji w drodze subskrypcji prywatnej, podała spółka. Firma chce pozyskać co najmniej 6 mln zł.

"Maksymalna liczba akcji, którą zarząd spółki może wyemitować w ramach kapitału docelowego wynosi 12 654 600 akcji o wartości nominalnej 0,10 zł. Cena emisyjna akcji plasować się będzie na poziomie 1,07 zł, przy czym zarząd emitenta planuje pozyskać co najmniej 6 000 000 zł z przedmiotowej emisji" - czytamy w komunikacie.

Ostateczna liczba akcji będzie uzależniona od propozycji inwestycyjnych otrzymanych przez spółkę.

"Środki z emisji są niezbędne na sfinansowanie programu restrukturyzacyjnego i realizację działań inwestycyjnych" - podano także.

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek Spółka Akcyjna jest polską firmą farmaceutyczną działającą od 1944 roku. Firma zajmuje się produkcją preparatów leczniczych (leki na receptę oraz leki OTC bez recepty), wyrobów medycznych oraz odczynników laboratoryjnych (stosowanych w laboratoriach biochemicznych i medycznych). Jako jedyna polska firma Biomed-Lublin zajmuje się frakcjonowaniem osocza. Spółka jest notowana na głównym rynku GPW od stycznia 2015 r.

(ISBnews)