GetBack przedstawi 3-letnią strategię do końca br. z planami rozwoju za granicąWarszawa, 23.10.2017 (ISBnews) - GetBack przedstawi wkrótce 3-letnią strategię rozwoju, obejmującą m.in. plany rozwoju na rynkach zagranicznych. Spółka planuje, że do końca tego roku kupi kilka portfeli wierzytelności średniej wielkości w Hiszpanii; zapowiada także zdynamizowanie biznesu w Rumunii, poinformował prezes Konrad Kąkolewski.

"Chcemy to zrobić jak najszybciej. W tej strategii będziemy chcieli pokazać 3 rzeczy - rozwój produktowy, ekspansję na poszczególne kraje oraz kierunkowo finansowanie - pokażemy, skąd weźmiemy finansowanie na te wszystkie projekty rozwojowe" - powiedział Kąkolewski podczas konferencji prasowej.

Już obecnie GetBack pracuje nad kolejnymi transakcjami zagranicznymi.

"Do końca roku w Hiszpanii chcemy kupić jakieś aktywa - nie jeden portfel ,ale najlepiej 3 portfele średniej wielkości. Jesteśmy dziś w pięciu transakcjach, wyceniamy obecnie te transakcje" - powiedział Kąkolewski.

Jeśli chodzi o Bułgarię, to tam jest świeży rynek, GetBack ma kilka transakcji "na stole" i chce je zrealizować, dodał.

Kąkolewski poinformował, że GetBack chce zdynamizować działalność w Rumunii - spółka zatrudniła w tym kraju już ponad 100 osób.
"Chcemy, żeby nasz zespół w tym kraju pokazał pazury" - powiedział.

Łączna wartość nominalna zarządzanych przez spółkę wierzytelności na koniec III kwartału 2017 r. wynosiła 28 mld zł.

GetBack S.A. jest polską spółką zarządzania wierzytelnościami. Powstała w lutym 2012 roku, zaś od marca 2014 r. grupa jest obecna także na rynku rumuńskim. W lipcu 2017 r. spółka zadebiutowała na GPW.

(ISBnews)