Kredyt Inkaso pozyska 14,3 mln zł z publicznej emisji obligacji serii PA01Warszawa, 15.12.2017 (ISBnews) - Kredyt Inkaso pozyska z publicznej emisji obligacji serii PA01 14,3 mln zł, podała spółka. Zapisy na walory złożyło 445 inwestorów indywidualnych. W najbliższym czasie spodziewana jest rejestracja obligacji w KDPW, zaś ich debiut na rynku Catalyst planowany jest w styczniu 2018 r.

"Kończymy pierwszą publiczną emisję obligacji w naszej historii.Traktujemy to jako przetarcie ścieżki przed kolejnymi seriami, które miało miejsce w bardzo wymagającym otoczeniu i dość trudnych warunkach rynkowych, głównie ze względu na duże natężenie konkurencyjnych ofert obligacji kierowanych do inwestorów detalicznych. Zaufało nam jednak niemal pół tysiąca inwestorów indywidualnych, co w naszej ocenie stanowi bardzo dobry prognostyk w kontekście emisji kolejnych serii" - powiedział p.o. prezesa Jarosław Orlikowski, cytowany w komunikacie.

Podkreślił, iż jest przekonany, że inwestorzy dobrze zainwestowali swoje pieniądze, które będą wsparciem dla realizacji celów strategicznych spółki, jakimi są m.in. systematyczny wzrost przychodów i marży operacyjnej.

Uchwalony w połowie września bieżącego roku program zakłada emisje publiczne o łącznej wartości do 300 mln zł. Obligacje w ramach programu mogą być emitowane przez rok od zatwierdzenia przez KNF prospektu emisyjnego, czyli do listopada 2018 r., przypomniano także.

Zapadalność obligacji serii PA01 wynosi cztery lata. Ich oprocentowanie w pierwszym okresie odsetkowym wynosi 5,5% w skali roku, a w następnych będzie ustalone na bazie WIBOR 6M powiększonego o marżę 3,5% w skali roku. Wypłata odsetek następować będzie co sześć miesięcy.

"Emisję obligacji serii PA01 można nazwać sondującą. W 2018 r. zamierzamy zaproponować inwestorom w ofertach publicznych kolejne emisje obligacji. Wierzymy, że bogata historia emisji obligacji, skuteczny model biznesowy oraz ambitne plany rozwoju Kredyt Inkaso będą doceniane przez inwestorów" - podsumował Orlikowski.

Pod koniec listopada Orlikowski poinformował ISBnews, że środki z emisji spółka chce przeznaczyć środki na zakup portfeli wierzytelności, ale nie wyklucza sfinansowania nimi akwizycji, a w grę wchodzi także przejęcie podmiotu za granicą.

Kredyt Inkaso to firma zarządzającą portfelami wierzytelności. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.

(ISBnews)