PCC Rokita ma umowę z Ruhr-Petrol na dostawy propylenu za ponad 58 mln złWarszawa, 19.01.2018 (ISBnews) - PCC Rokita podpisał umowę z Ruhr-Petrol GmbH na dostawę propylenu, poinformowała spółka. Szacunkowa wartość umowy w okresie jej obowiązywania wynosi netto 13,95 mln euro, tj. ok. 58,2 mln zł.

"Umowa obowiązuje od dnia podpisania do 31.12.2018 r., z możliwością rozwiązania umowy przez spółkę bez zachowania okresu wypowiedzenia, w wypadku naruszenia przez Ruhr-Petrol istotnych postanowień umowy" - czytamy w komunikacie.

Umowa jest dla spółki istotna ze względu na fakt, że propylen jest jednym z kluczowych surowców dla produkcji spółki i Ruhr-Petrol jest dla spółki wiodącym dostawcą propylenu, podano również.

PCC Rokita zajmuje się produkcją i handlem produktami chemicznymi. Zakres produkowanych chemikaliów ma charakter zaopatrzeniowy dla najważniejszych branż przemysłu. Są nimi w głównej mierze przemysły: tworzyw sztucznych, chemii przemysłowej i gospodarczej, chłodniczy, farmaceutyczny, spożywczy, budowlany, samochodowy, tekstylny oraz górniczy. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od czerwca 2014 r.

(ISBnews)