Niemiecka prasa: Słowa Morawieckiego z Monachium to ogromna szkoda dla reputacji Polski

19 lutego 2018, 08:47 | Aktualizacja: 19.02.2018, 09:27
Źródło:PAP
Marienplatz, Ratusz i Frauenkirche  w Monachium

Marienplatz, Ratusz i Frauenkirche w Monachiumźródło: ShutterStock

Mówiąc o "żydowskich sprawcach", polski premier Mateusz Morawiecki potwierdził obawy, że jego rząd chce pomijać udział części Polaków w Holokauście; wyrządza tym ogromną szkodę reputacji swego kraju na świecie - ocenia w poniedziałek prasa w Niemczech.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (10)

  • Gość(2018-02-19 10:12) Zgłoś naruszenie 264

    Nie interesuje mnie co pisze prasa w NRF na ten temat. Jeżeli chcą poznać prawdę, to zapraszamy do Polski. Do edukujemy ich a tą edukację poprzemy dowodami. Premier powiedział prawdę na którą są dowody także i dzisiaj.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • jjj(2018-02-19 11:15) Zgłoś naruszenie 185

    Niemiecka krytyka upewnia mnie, że jesteśmy na właściwej drodze.

    Odpowiedz
  • Pełowiec(2018-02-19 09:56) Zgłoś naruszenie 164

    Nasi niemieccy panowie.Zawsze na pierwszej linii.

    Odpowiedz
  • Troche przesadzil(2018-02-19 10:29) Zgłoś naruszenie 923

    PIS jest od tego zeby psuc reputacje Polski w koncu jego elektorat to motloch i moher, niemniej Morawieci troche przesadzil..Niszczy reputacje wielokrotnie szybciej niz poprzednk, wsiowa baba ))

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • taka prawda(2018-02-19 13:23) Zgłoś naruszenie 23

    Są prawdy oczywiste, w rodzaju tej, co powiedział Morawiecki, tyle że , są też pewne zasady mówienia prawdy przez polityków w stosunkach międzynarodowych. Uczyć się, uczyć się i jeszcze raz się uczyć jak mawiał wielki wódz rewolucji październikowej. Rewolucja ta przysłużyła się Rosji fatalnie ale edukacji nigdy za dużo.

    Odpowiedz
  • Terminator(2018-02-19 13:29) Zgłoś naruszenie 22

    Niemiecka prasa: Słowa Morawieckiego z Monachium to ogromna szkoda dla reputacji Polski. Bzdura!!!Chyba szkoda dla sprawcy holocaustu a to faszystowskie Niemcy!!!

    Odpowiedz
  • nie wazne(2018-02-19 14:40) Zgłoś naruszenie 24

    Wszystko co Morawiecki mowi ma zadowolic prezesa ktory kocha belkot nienawisci. Reputacja Polski jest dla nich sprawa marginalna

    Odpowiedz
  • DAn(2018-02-19 18:23) Zgłoś naruszenie 10

    A może by tak szanowni niemieccy komentatorzy pochylili się nad przypadkiem statku „St. Louis” z 930 niemieckimi wyznawcami judaizmu na pokładzie (ponad 400 to kobiety i dzieci) wyruszył 13 maja 1939roku, a więc tuż przed rozpoczęciem wojny, z Hamburga na Kubę a później do USA. Niech osądzą, jakiej "skutecznej" pomocy udzielili współbracia z USA, gdy ostatecznie statek ostrzelała flota USA u wybrzeży Florydy.

    Odpowiedz