Trump zagroził UE: USA podniosą cła na samochody importowane z Europy

4 marca 2018, 08:33 | Aktualizacja: 04.03.2018, 08:39
Źródło:PAP
Donald Trump

Donald Trumpźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Andrew Harrer

Prezydent USA Donald Trump zagroził Unii Europejskiej cłami importowymi na europejskie samochody, jeśli Unia zdecyduje się na odwet za zapowiadziane przez niego wprowadzenie ceł na import stali i aluminium.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (44)

  • hyg(2018-03-06 03:22) Zgłoś naruszenie 00

    A amerykanie to co? intel i google za monopol dostali kare od KE i nie chca zapłacic.

    Odpowiedz
  • jkk(2018-03-05 11:05) Zgłoś naruszenie 10

    Trump chce postawić do porządku swoje prowincje w Europie. Widać ostatni trochę sie zbuntowały i nie chcą np iść na wojnę z Iranem i w Syrii.

    Odpowiedz
  • JJ(2018-03-04 22:49) Zgłoś naruszenie 908

    Niemcy pewnie robia w gacie, bo ich gospodarka jest oparta na eksporcie do USA, ale my tez powinnismy robic w gacie, bo nasza gospodarka jest oparta na eksporcie do Niemiec.

    Odpowiedz
  • Terminator(2018-03-04 19:19) Zgłoś naruszenie 8114

    Trump próbuje uratować gospodarkę USA bo jest nie 5min. przed 12 a 1 min. przed 12!!! Porównajcie Detroit, Chicago lub inne miasta w USA teraz a 30-50 lat temu!!!Klasa średnia i przedsiębiorstwa ubywają w bardzo szybkim tempie a żyję coraz więcej mieszkańców w USA! Dodatkowo dobrej pracy często brak!

    Odpowiedz
  • Robol(2018-03-04 18:43) Zgłoś naruszenie 521

    Czytając te komentarze jestem w 100% pewien ze każdy co popiera Trumpa i o tym pisze na tym forum jest biedny i nigdy się niczego nie dorobi. To wasza mentalność powoduje ze jesteście biedni i zli nie rozumiecie nawet prostych fakotow jak np. ktoś mi chce dowalić a ja mówię tak!

    Odpowiedz
  • Darek(2018-03-04 16:50) Zgłoś naruszenie 06

    Dawno pomarańczowego nie było słychać. A tu proszę. Jak można sobie zaszkodzić

    Odpowiedz
  • o.S..(2018-03-04 16:06) Zgłoś naruszenie 828

    To prawdziwy mąż stanu, jest tak mądry że stać go jedynie na szantaż.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • pawelxp(2018-03-04 15:07) Zgłoś naruszenie 884

    Jak strony sie umawiaja to umow sie dotrzymuje. Tak powinno byc miedzy osobami fizycznymi jak i prawnymi, czyli panstwami. Mysle, ze Tramp ma racje i jego ruch szybko zmusi panstwa exportujace samochody do USA, aby zmienic swoja polityke. Niestety w obecnych czasacdh umowa nawet napisana u notariusza niczego nie gwarantuje i jak ktos ma uklady a zlamie umowe to nic mu za to nie bedzie. Ja o tym sie przekonalem.

    Odpowiedz
  • piss off(2018-03-04 15:03) Zgłoś naruszenie 736

    Trump szaleje, cieszy się Putin :(

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Oeke(2018-03-04 14:32) Zgłoś naruszenie 820

    Wystarczy jedna kadencja Trumpa żeby rzucić USA na kolana. Cła na stal w 2002 roku spowodowały utratę 200tyś. miejsc pracy w USA. Pierwsze reakcje widać na dolarze, panika przed nadchodzącą recesją w Stanach.

    Odpowiedz
  • Grześ(2018-03-04 14:08) Zgłoś naruszenie 1119

    Niemiecki samochód przywieziony statkiem do USA jest tańszy od min FORDA. UE ma 21% cło na produkty z USA. Z kolei oni 6% na towary z UE. Wojna handlowa tylko pomaga naszej gospodarce i sile politycznej. Niemieckie produkty powoli tracą nasz rynek. A podatki które uzyskują posrednio wspierają zalewanie ich produktami naszego rynku. Tani kredyt dotowany przez Niemiecki system emerytalny. A największy cios otrzyma Deutschland Bank. Który żyje głównie dzięki firmom motoryzacyjnym. Już dziś Niemcy Francja Holandia mają problemy że złymi kredytami.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • novag(2018-03-04 13:30) Zgłoś naruszenie 289

    to amerykanie kupują jeszcze samochody z oszukanymi dieslami ? Ja bym zakazał importu złomu.

    Odpowiedz
  • Jajko(2018-03-04 12:19) Zgłoś naruszenie 3917

    Pan Gabriel zarządzał ostrej reakcji UE.Dobre sobie.No tak, unijne ciało polityczne ma być tym zderzakiem w relacjach z USA,a nie same cesarstwo Niemieckie.Niemieccy giganci branżowi zatrudniają w USA ok. uwaga!800 tys ludzi.Swoje siedziby ma tam Siemens, Bosch,VAG,BMW,TyssenKrupp,i inni.Niemiecki przemysł motoryzacyjny skolonizował większość europejskich top marek jak Scania,Bentley, Bugatti,Seat , Skoda.Czy legendarnego włoskiego producenta motocykli Ducati.Inne Niemieckie firmy z takim samym zapałem na drodze przejęć i fuzji opanowały sektory chemiczny,maszynowy,spożywczy,handlowy,AGD itp.Niemcy mieli nawet w planie zakup Monsanto przez Bayera.A niemiecka DeutchePost DHL chciała przejąć chińską pocztę.Prosze sobie wyobrazić jaka korporacje stanowił by DHL kontrolując gigantyczny azjatycki e-handel ,z całym globem.Przykładow jest sporo .Teraz przyszedł czas że USA muszą dać po łapach...a jak będzie trzeba to i w m.orde!Japonia i Korea Południowa będą zmuszone do przenoszenia swoich fabryk do USA.Do tego wydatki na zbrojenia będą musiały uwzględniać Amerykańskie zakupy.zasadniczo to już się dzieje.Co do Niemiec to faktycznie radzą sobie świetnie.Ciekawe tylko czy taki rozwój i ekspansja była by możliwa w realiach sowieckiego reżimu.?

    Odpowiedz
  • obserwator(2018-03-04 12:02) Zgłoś naruszenie 1335

    Trump tak się zaplątał w polityce zagranicznej, że pozostaje mu tylko wywołanie wojny światowej

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • PWS(2018-03-04 11:52) Zgłoś naruszenie 3540

    Brawo Trump precz z nazistowskie przemysłem motoryzacyjnym.

    Odpowiedz
  • LL(2018-03-04 11:28) Zgłoś naruszenie 9022

    Jezeli Niemcy dostana po du... to Polska dostanie po d..ie , czy tak ciezko to zrozumiec. Mam wrazenie ze wiekszosci komentarzy na gorze pisali idio... Polski eksport do USA jest ogromny tyle ze przez Niemcy zrozumcie to.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jurek M(2018-03-04 11:15) Zgłoś naruszenie 7829

    Niemców już tylko czeka powolny zjazd w dół. Takie są Amerykańskie retorsje za kombinowanie za plecami USA z Rosją.i nieuczciwy handel. USA postawiło Niemcy po wojnie na nogi, USA uratowało przed sowieckim holokaustem, a Niemcy w rewanżu, wolą przyjażń z bandytą Putinkiem !

    Odpowiedz
  • uwe(2018-03-04 10:43) Zgłoś naruszenie 2657

    Dla Polski to bardzo dobre pociągnięcie, a nazistowskie Niemcy będą mieli problem.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • tylko Polski szkoda(2018-03-04 10:20) Zgłoś naruszenie 1672

    Czy reżim PiS poparł już nowe cła prezydenta Trumpa? Tego można oczekiwać zgodnie z wdziękiem jakim PiS ukrywał swój antysemityzm na salonach Europy.

    Odpowiedz
  • Newsroom(2018-03-04 09:47) Zgłoś naruszenie 6032

    Amerykanie za czasów Obamy, szeroko otworzyli się na towary z Niemiec czy Chin. Niestety te państwa , nie otworzyły się szeroko na towary amerykańskie - nie było równowagi, co dporowadziło do, ciężkich perturbacji w przemysle motoryzacyjnym i innych, dziedzinach gospodarki w USA. Prezydent Donald Trump, postanowił z tym skończyć, skoro Niemcy i Chiny nic nie robią , by zrównowazyć handel z USA ! Retorsje będą ostre i zapewne bolesne dla Niemiec i Chin, bo te państwa zyją głównie z eksportu!! Natomiast USA, sobie z tym poradzą bezboleśnie, bo muszą odbudować swój rynek motoryzacyjny, by sprzedwać póżniej, na swój wielki rynek wewnętrzny.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz