Osiecki: Kaczyński uderza w polityczne elity. Doprowadzi do deprecjacji polityki

7 kwietnia 2018, 09:30
Źródło:MAGAZYN DGP
Konferencja Jarosława Kaczyńskiego

Konferencja Jarosława Kaczyńskiegoźródło: PAP
autor zdjęcia: Radek Pietruszka

Przedstawiona w czwartek recepta Jarosława Kaczyńskiego na wizerunkowe kłopoty jego ugrupowania, wywołane nagrodami dla rządu Beaty Szydło, na pewno przyniesie PiS doraźne korzyści polityczne. Teraz to opozycja będzie musiała zdecydować, czy poprzeć propozycję prezesa, czy głosować przeciw niej, narażając się większości z nas. – Vox populi – tłumaczył swoje decyzje Kaczyński.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa

Reklama

Komentarze (29)

  • rolko(2018-04-07 09:43) Zgłoś naruszenie 8110

    jednym slowem tak zle i tak niedobrze jak wam dogodzic panie redaktorze oburzaly was i tak niskie premie dla ministrow ? a teraz oburza obnizka uposazen dla jak pan to napisal "politycznej elity" jak panu dogodzic? to tylko efekt histerii rozpetanej przez antyrzadowe media kto tu na serio jest winien ?

    Odpowiedz
  • tak będzie(2018-04-07 10:13) Zgłoś naruszenie 10036

    Pan Kaczyński wprost profesjonalnie w sposób wręcz akademicki wykańcza III RP.Udowodnił to już wielokrotnie że jest politykiem nietuzinkowym. Realizuje to czego oczekuje większość Polaków, którzy marzą o silnej suwerennej Polsce, wbrew agenturze Kremla i Berlina ! Żadne propaganda mętnego scieku nie jest wstanie tych zmian zatrzymać - żadna !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • cwany kaczor(2018-04-07 10:14) Zgłoś naruszenie 1726

    Propozyzja "odchudzania" elit politycznych jest bardzo skutecznym, populistycznym pociagnieciem, dobrym w kazdym kraju a swietnym w biednym kraju z zazdosnymi obywatelami. Niemniej moze spowodowac dobor negatywny kandydatow do polityki.

    Odpowiedz
  • Ed(2018-04-07 10:35) Zgłoś naruszenie 307

    Wychodząc z założenia że do polityki wchodzą ludzie z doświadczeniem zawodowym, mający już dorobek, a polityka jest zwieńczeniem dorobku zawodowego i życiowego to obniżką nie jest problemem (struktury lokalne - wójt, burmistrz itp). Karierowiczom i golasom to się nie spodoba.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Polak.(2018-04-07 11:03) Zgłoś naruszenie 128

    Ja uważam, ze zebrania sejmu (poza szczególnymi przypadkami) powinny się odbywać w piątki, soboty i niedziele. A reszta dni marsz do pracy leniuchy! Żadnej pensji jedynie zwrot kosztów dojazdu, noclegów itp Senat kiedyś może pełnił ważną funkcje, ale teraz powiedzmy sobie to iluzja. Oczywiście rząd i ministrowie powinni pracować przez cały tydzień -w sobotę godzinne sprawozdanie z tego co ustalone w sejmie i przegłosowywanie transmitowane przez tv/internet Raz, dwa zweryfikowalibysmy kto jest dla pieniędzy, a kto nie. Skończyłyby się tez krzyki w sejmie, bo nie byłoby na to czasu.

    Odpowiedz
  • Olo(2018-04-07 11:05) Zgłoś naruszenie 314

    Panie Osiedli- pan nie rozumiesz jak działa polityka. Czemu więc o niej piszesz?

    Odpowiedz
  • Jon(2018-04-07 11:21) Zgłoś naruszenie 3614

    Widać wielką ofensywe medialną proniemieckich mediów polskojęzycznych.Folksdojcze w natarciu.

    Odpowiedz
  • Hana(2018-04-07 11:43) Zgłoś naruszenie 168

    Elyty mają problem,ze robotnicze bachory znów im zajmą miejsce na bałtyckich plazach.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Nowoczesny(2018-04-07 12:09) Zgłoś naruszenie 4415

    Elyty z PO pogardzają zwykłym człowiekiem.Wszak za plecami mają swoich promotorów z Moskwy i Berlina.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ????(2018-04-07 13:09) Zgłoś naruszenie 221

    To w Polsce są polityczne elity?!?!?!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • MW(2018-04-07 13:18) Zgłoś naruszenie 154

    Oho kwiczo..

    Odpowiedz
  • re(2018-04-07 13:25) Zgłoś naruszenie 00

    dddd

    Odpowiedz
  • traktorek(2018-04-07 14:53) Zgłoś naruszenie 132

    Czyli, Panie redaktorze, jakby podnieść wynagrodzenia parlamentarzystów i samorządowców np. do miliona to trafiali by tam sami zaangażowani ideowcy o rewelacyjnych kompetencjach? A politycy co prawda chętnie biorą teraz posady w spółkach skarbu państwa, ale gdyby tam płacić jeszcze lepiej, to by zrezygnowali z tego na rzecz prawdziwych fachowców? Bo takie są logiczne wnioski z Pana argumentacji. No chyba żeby uznać, że akurat obecny poziom wynagrodzeń i zasad jest optymalny i każda zmiana pogarsza sprawę - tylko jakie jest tego prawdopodobieństwo?

    Odpowiedz
  • .(2018-04-07 15:11) Zgłoś naruszenie 45

    Niech zarabiają na kluczowych stanowiskach np. 3 krotność minimalnej płacy i będzie git. Zobaczymy wielki cud polityczny szybkiego wzrostu płacy minimalnej.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • janek wisienka(2018-04-07 15:26) Zgłoś naruszenie 72

    Cos wspanialego. PIS wprowadza powoli postulat finansowania partii z zrodel pozabugetowych. Brawo.

    Odpowiedz
  • Posady i Stanowiska(2018-04-07 16:52) Zgłoś naruszenie 57

    Jak ktoś lubi partię Posady i Stanowiska niech sie zatrudni w jakimkolwiek urzędzie gdzie oni rządzą. Geniusze naprawdę można im wszystko zarzucić ale nie profesjonalizm.

    Odpowiedz
  • kiss my(2018-04-07 17:22) Zgłoś naruszenie 28

    Elity? Nie znające angielskiego (Tusk, Szydło, Kwach piersi z brzegu) z dyplomami co najwyżej trzeciorzędnego UW i UJ. Pożal się boże. Chłopki roztropki których lobbyści jak bydełko rozstawiają. Śmiech.

    Odpowiedz
  • Kkama(2018-04-07 18:33) Zgłoś naruszenie 96

    Jakoś nigdy nie brakowało targowicko-zdradziecko-donosicielsko elyt.Dzis mamy PO.

    Odpowiedz
  • plagiat(2018-04-07 20:14) Zgłoś naruszenie 612

    Adolf tez nie lubil elit politycznych, nasz tragikomiczny firerek dobrze go nasladuje wprowadzajac narodowy socjalizm

    Odpowiedz
  • jarkaczo(2018-04-07 21:36) Zgłoś naruszenie 410

    P_I_S_iaki zagryzają zęby i kwiczą po cichu, w swoim pokoju pod kołdrą. Łzy lecą ale muszą się uśmiechać :) Zaboli mniejsza pensja, zaboli :) Kwi kwi!!!!

    Odpowiedz