ZUE ma umowę z PKP PLK na prace dodatkowe o wartości 43,7 mln zł bruttoWarszawa, 22.05.2018 (ISBnews) - ZUE podpisało umowę z PKP Polskie Linie Kolejowe (PKP PLK) na roboty dodatkowe do kontraktu realizowanego przez spółkę w obszarze "Wyczerpy - Chorzew Siemkowice", poinformowała spółka. Wartość umowy wynosi 43,7 mln zł (35,5 mln zł netto). Termin realizacji zadania ustalono na marzec 2020 r.

Zadaniem jest "zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych podobnych związanych z kompleksową wymianą sieci trakcyjnej na linii kolejowej nr 146 w ramach projektu POIiŚ 5.2-4 'Prace na linii kolejowej nr 146 na odcinku Wyczerpy - Chorzew Siemkowice'" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie spółka informuje, że w związku z zawarciem umowy na dzień przekazania niniejszego raportu bieżącego spółki z grupy kapitałowej ZUE posiadają portfel zamówień o łącznej wartości ok. 2,3 mld zł, natomiast przewidywana wartość wynagrodzenia dla spółki z przetargów, w których spółka złożyła samodzielnie najlepsze oferty, wynosi ok. 239 mln zł.

Głównym przedmiotem działalności grupy kapitałowej ZUE jest projektowanie oraz realizacja, w formule generalnego wykonawstwa, kompleksowych usług budowy i modernizacji linii tramwajowych oraz kolejowych, wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r. W 2017 r. miała 465 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)