e-Xim IT zakończył emisję akcji, chce zadebiutować na NewConnect w III kw.Warszawa, 25.05.2018 (ISBnews) - e-Xim IT zakończył publiczną ofertę akcji i w III kwartale tego roku planuje zadebiutować na rynku NewConnect, poinformowała spółka.

"Spółka w wyniku oferty publicznej dokonała przydziału akcji, które zostały należycie opłacone i subskrybowane. Firma planuje dostosować możliwości i potencjał firmy do rosnących potrzeb rynkowych. Celem głównym, w perspektywie wzrostu i przewagi konkurencyjnej, będzie poszerzenie oferty o nowe, innowacyjne rozwiązania w obszarze automatyzacji i robotyki procesów" - czytamy w komunikacie.

Spółka wcześniej informowała że w ofercie publicznej zaoferuje 50 tys. akcji i spodziewa się pozyskać ok. 2 mln zł.

"e-Xim IT S.A. planuje maksymalnie wykorzystać szanse, jakie daje cyfrowa transformacja oraz rozporządzenia RODO i PSD2" - czytamy w komunikacie.

Przedsiębiorstwa muszą się przygotować na wdrożenie ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych. Podobnie wygląda sytuacja z rozporządzeniami, które sprawią, że płatności będą elastyczne i bezpieczniejsze, dodano.

"Już dziś wiadomo, że nowe regulacje wywołają wśród przedsiębiorstw w Polsce i na całym świecie zapotrzebowanie na doświadczonych partnerów, którzy będą ich wspierać w obszarze nowoczesnych technologii i trendów IT. Działy IT w mniejszych i większych firmach, aby nadążyć za inicjatywami gospodarczymi, muszą zmierzyć się z wyzwaniem zwiększenia wydajności pracy, przy jak najmniejszym zaangażowaniu środków. Kompetencje specjalistów e-Xim IT i nasze plany związane z rozwojem wpisują się w ten trend" - powiedział prezes Grzegorz Matysiak, cytowany w komunikacie.

Firma e-Xim IT specjalizuje się w realizacji złożonych, innowacyjnych projektów w zakresie Cyfrowej Transformacji, Rozwoju Aplikacji i Zarządzania Usługami. Wśród klientów spółki znajdują się największe firmy m.in. z branży finansowej, ubezpieczeniowej, telekomunikacyjnej czy paliwowej, w tym także spółki zagraniczne.

(ISBnews)