Newag ma umowę na 20 lokomotyw dla PKP Intercity za 367,6 mln złWarszawa, 29.05.2018 (ISBnews) - PKP Intercity zawarło z Newagiem umowę na dostawę 20 nowych lokomotyw elektrycznych Griffin za 367,62 mln zł, poinformowali przedstawiciele spółek. Opcja obejmuje 10 dodatkowych pojazdów i zwiększa wartość zamówienia do 551,44 mln zł.

"Dzisiejsze wydarzenie potwierdza naszą determinację w realizacji strategii taborowej PKP Intercity, w zmianie jakościowej polskiej kolei. Program taborowy na kwotę 7 mld zł wpłynie na cel jakim jest bezpieczna kolej, wygodna i komfortowa. Drugi cel to podniesienie poziomu produkcji krajowych producentów, zasilenie rynku dla przedsiębiorstw produkujących tabor kolejowy" - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, obecny przy podpisaniu umowy.

Lokomotywy mają rozwijać prędkość 160 km/h. Producent jest zobowiązany do realizacji zamówienia w ciągu 30 miesięcy. W ramach umowy Newag będzie też wykonywał przeglądy techniczne elektrowozów i szkolił maszynistów PKP IC.

Nowe lokomotywy będą wykorzystywane do obsługi połączeń w całej Polsce, podkreślił przewoźnik.

Grupa kapitałowa Newag zajmuje się produkcją, modernizacją oraz naprawami taboru kolejowego i szynowego. Newag zadebiutował na warszawskiej giełdzie w 2013 r.

(ISBnews)