POPiS na kryzys?

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
17 lutego 2009, 07:15
61 proc. Polaków chce, by w związku z kryzysem gospodarczym PO i PiS blisko współpracowały - wynika z sondażu "Rzeczpospolitej". 31 proc. ankietowanych przez GfK Polonia opowiada się też za utworzeniem przez obie partie wspólnego rządu.

"Ludzie liczą, że gdyby dwie największe partie zacieśniły współpracę, to w parlamencie nie byłoby kłótni o to, w jaki sposób walczyć z kryzysem i wówczas te działania byłyby bardziej skuteczne" - mówi "Rz" Bartłomiej Biskup, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.

Jak Polacy wyobrażają sobie walkę z kryzysem? Większość, bo 54 proc. respondentów popiera strategię rządu. Uważają, że walka nie powinna powodować wzrostu zadłużenia publicznego. Tylko co szósty ankietowany wyraża przekonanie, że państwo powinno wspierać firmy nawet kosztem zwiększenia deficytu budżetowego.

Pełne wyniki sondażu w "Rzeczpospolitej".

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: Media
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj