Oferta Famuru na najem kombajnów chodn. warta 132,79 mln zł wybrana przez JSWWarszawa, 28.06.2018 (ISBnews) - Oferta Famuru została wybrana w przetargu Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) na najem 14 kombajnów chodnikowych, podała spółka. Wartość umowy ma wynieść 132,79 mln zł brutto.

"Zarząd Famur […] powziął informację o wyborze oferty emitenta oraz wezwaniu do podpisania umowy, w wyniku ostatecznego rozstrzygnięcia postępowania przetargowego, organizowanego przez Jastrzębską Spółkę Węglową S.A. Zakład Wsparcia Produkcji" – czytamy w komunikacie.

Umowa ma zostać zawarta z JSW i ma dotyczyć najmu 14 nowych kombajnów chodnikowych o możliwości urabiania skał o twardości min. 90 MPa wraz z niezbędnym wyposażeniem dla potrzeb KWK Borynia - Zofiówka - Jastrzębie i KWK Pniówek.

"Wartość brutto umowy ma wynieść 132 786 864,00 zł. Okres realizacji umowy wyniesie 1 080 dni kalendarzowych dla każdego kombajnu" – czytamy dalej.

Famur jest producentem maszyn stosowanych w górnictwie. Koncentruje się na produkcji wysokowydajnych maszyn wyposażonych w zaawansowane informatyczne systemy sterowania i nadzoru. Spółka od 2006 r. notowana jest na GPW.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

(ISBnews)