QubicGames: I.V.O. Games, mająca produkować gry premium, została zarejestrowanaWarszawa, 06.07.2018 (ISBnews) - QubicGames i inni założyciele zarejestrowali spółkę I.V.O Games, która ma tworzyć i wydawać gry premium na konsole, w tym konsolę Nintendo Switch oraz komputery PC/Mac, podano w komunnikacie.

"Kapitał zakładowy I.V.O Games wynosi 5.000 zł i dzieli się na 100 udziałów. Emitent jako jeden z założycieli objął 20 udziałów, co stanowi 20% kapitału zakładowego I.V.O Games, w zamian za wkład pieniężny w wysokości 1.000 zł" - czytamy w komunikacie.

QubicGames planuje w najbliższym czasie podpisać z I.V.O Games umowę na produkcję gry, podano także.

"Podstawową działalnością I.V.O Games będzie tworzenie i wydawania gier Premium na konsole, w tym konsolę Nintendo Switch oraz komputery PC/Mac przy współpracy z emitentem" – czytamy dalej.

I.V.O Games jest pierwszą spółką powstałą w ramach programu Polski Inkubator Gier, zaznaczono także.

"Założenie spółki I.V.O Games jest częścią realizacji strategii emitenta w zakresie działalności inwestycyjnej w branży gier" - podsumowano w komunikacie.

QubicGames S.A. jest studiem deweloperskim, które zostało założone w 2004 r. i wyprodukowało już łącznie ponad 20 gier wideo. Do 2012 r. spółka realizowała głównie gry na konsole Nintendo, a od 2014 r. zajmuje się także produkcjami na platformy iOS/Android, Sony PS4 i PS Vita, a także komputery PC/Mac. Spółka jest notowana na NewConnect od 2016 r.

(ISBnews)