Jak bardzo zadłużona jest Polska? Eurostat podał dane za I kw. 2018 roku

20 lipca 2018, 11:05 | Aktualizacja: 20.07.2018, 12:11
Źródło:PAP
U góry: Zadłużenie krajów UE w relacji do PKB w I kw. 2018 roku. U dołu: zmiana zadłużenia w relacji do PKB krajów UE w I kw. 2018 względem I kw. 2017 roku. Źródło: Eurostat

U góry: Zadłużenie krajów UE w relacji do PKB w I kw. 2018 roku. U dołu: zmiana zadłużenia w relacji do PKB krajów UE w I kw. 2018 względem I kw. 2017 roku. Źródło: Eurostatźródło: Materiały Prasowe

Polski dług publiczny, liczony według metodologii ESA2010, na koniec I kwartału 2018 r. wyniósł 51,2 proc. PKB wobec 50,6 proc. PKB w IV kw. 2017 r. i wobec 53,8 proc. PKB w I kw. 2017 r. - podał Eurostat.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (27)

  • Donald Tusk(2018-07-20 12:33) Zgłoś naruszenie 130688

    No nie tak być nie moze! dług publiczny za PISU w ciagu roku spadł o 2.5%! i to przy obnizonym wieku emerytalnym i 500+! A za PO rósł tak jak powinien czyli rok w rok o 4-5%! Trzeba coś zrobić bo sobie te Polskie Pariasy pomyślą ze nie są już niemiecka kolonią!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Donald Tusk(2018-07-20 12:35) Zgłoś naruszenie 21284

    No nie tak być nie moze! dług publiczny za PISU w ciagu roku spadł o 2.5%! i to przy obnizonym wieku emerytalnym i 500+! A za PO rósł tak jak powinien czyli rok w rok o 4-5%! Trzeba coś zrobić bo sobie te Polskie Pariasy pomyślą ze nie są już niemiecka kolonią!

    Odpowiedz
  • obserwator(2018-07-20 12:41) Zgłoś naruszenie 2660

    Czyli mimo tak wielkiej obniżki podatków (bo przecież 500+ w praktyce oznacza dla większości oddanie podatków) polski dług publiczny został zmniejszony do 51,2%. Miała być katastrofa a jest zrównoważony rozwój i wspomaganie rodzin.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Kubuś Puchatek(2018-07-20 13:13) Zgłoś naruszenie 18228

    Dług publiczny nie spadł. Spadła tylko jego relacja do PKB. W liczbach bezwzględnych nasz dług dalej rośnie

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Babalu(2018-07-20 14:27) Zgłoś naruszenie 13114

    Uwaga zamordysta z pisuaru podpisujący się Donald Tusk sieje pisuarowe kłamstwa i przekrety

    Odpowiedz
  • taka prawda(2018-07-20 14:31) Zgłoś naruszenie 20111

    Polska jest zadłużona monstrualnie , tyle że tych, co pracują na czarno nie płacą podatków lub nie pracują wcale to nie obchodzi, liczy się tylko to, żeby coś mieć za darmo , kosztem reszty. Tyle że ta wartościowa reszta wykrusza się w zastraszającym tempie, bo młodzi nie chcą spłacać cudzych długów.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • fakt(2018-07-20 16:31) Zgłoś naruszenie 1407

    Donald Tusk nie bawię się w stawianie sobie czy tobie łapek ,ciekawe czy dumny jesteś z tej liczby zielonych łapek które sobie wklepnełeś,moje gratulacje ale zamordysci tak mają.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Totalni(2018-07-20 17:44) Zgłoś naruszenie 2316

    My kodziarze i totalna nie zgadzamy się na to , że za PiS-u spada dług wg.Eurostatu i ludziom żyje się lepiej .Nasi wybitni ekonomiści jak J Rostowski, L Balcerowicz oraz Rysiek Petru mówili że pieniędzy nie ma to znaczy że nie ma i niewierzymy Unii Eur. EUROSTATOWI, BANKOWI SWIATOWEMU. JUŻ W 2015 ROKU NASI EXPERCI OD SIEDMIU BOLEŚCI PROGNOZOWALI, ŻE W 2016R. BĘDZIE II GRECJA.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • o.Tadeusz(2018-07-20 18:14) Zgłoś naruszenie 19752

    "Jak raportuje money.pl, dług Polski osiągnął rekordowe wymiary. Pod koniec pierwszego kwartału zadłużenie sektora finansów publicznych przekroczyło 989 mld zł. Żeby spłacić taki dług, każdy obywatel musiałby zasilić z własnej kieszeni państwowy budżet o około 26 tys. zł. " Tak duzego dlugu nie miala Polska nigdy, niemniej wolacy maja swoje 500+ i sa szczesliwi

    Odpowiedz
  • jak by nie patrzeć(2018-07-20 18:28) Zgłoś naruszenie 16815

    Kraj zadłużony, a wielu żyje ponad stan.

    Odpowiedz
  • M5an(2018-07-21 10:01) Zgłoś naruszenie 163

    Czyli jest taka kicha jaka była. Najpierw spłacili troszkę,a potem pobalowali. Co za świry, świry nami rządzą... Jak chcecie wydawać na 500 plus i tak dalej: ZETNIJCIE WYDATKI NA RZĄD. Da się. Koszty redystrybucji, socjalu są sztucznie zawyżane przez ilość programów, koszty jego obsługi i tak dalej. Część nie ma racji bytu i przeszkadza, nie wspomnę o armii urzędników z uprzejmości.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • tom-ch(2018-07-24 20:00) Zgłoś naruszenie 41

    Dla obroncow socjalizmu i panstwowych firm -Dania i Szwecja ktore w niczym nie przypominaja panstwowej Bialorusi ktora jest celem wielu zwolennikow PIS-u -maja nawet mniejsze zadluzenie niz my, natomiast najgorzej jest nad morzem Srodziemnym i Atlantykiem

    Odpowiedz